Vinné a cégnyilvántartást a kamara


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Gyorsabban kiszűrnék a fantomcégeket – mondta a Magyar Időknek az MKIK főtitkára.


Az MKIK rendkívül károsnak tartja, hogy olyan társaságok sokasága szerepelhet ma a cégjegyzékben, amelyek érdemi működést nem fejtenek ki. Az ilyen vállalkozások veszélyeztethetik a magyar gazdasági élet biztonságát, tisztaságát – mondta a Magyar Időknek Dunai Péter, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) főtitkára.

A helyzet felveti a mai cégnyilvántartás megreformálásának kérdését, vélte a főtitkár, aki szerint az MKIK szívesen átvenné a regisztrációs teendőket. A változás számos előnyt hozna a gazdasági szereplőknek, mert a kamaránál már most is összefutnak a nyolc legfontosabb állami adatbázis lényeges információi, így ha a cégjegyzéket a jövőben az MKIK vezethetné, komplex szolgáltatáshoz juthatnának az érdeklődők – nyilatkozta a lapnak az MKIK főtitkára.

További részleteket itt talál.

Kommentár a polgári perrendtartáshoz

Szerkesztő: dr. Wopera Zsuzsa

Rendelje meg kiadványunkat július 31-ig kedvezményesen!

A kommentár részletesen bemutatja a polgári eljárásjog hazai bírósági gyakorlatát, a magyar szabályozásra szerves hatással bíró uniós szabályozást, valamint a perek elhúzódósára tekintettel az Emberi Jogok Európai Bíróságának gyakorlatát is.

Megrendelés >>


Kapcsolódó cikkek

2024. május 21.

A GVH hat magyar véleményvezérrel és számos hirdető céggel szemben indított eljárásokat

Az influenszereket követő fogyasztók és a tiszta piaci verseny elősegítése érdekében a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárásokat indított hat magyar influenszerrel, számos hirdető céggel, közreműködő reklámügynökséggel szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt – közölte a hatóság kedden.

2024. május 15.

Fontos határidő közeledik a gazdasági szankciókkal érintett magyar cégeknek

Az ukrán-orosz háborúra reagálva az Európai Unió a közelmúltban újabb gazdasági szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Az egyik legfontosabb változás, hogy bizonyos, az orosz cégek vagy szervek részére nyújtható, biztosítható vagy értékesíthető szolgáltatások, amelyek eddig a szankciók alól mentességet élveztek, 2024. június 20. napjától csak hatósági engedély birtokában végezhetők majd. Melyek ezek a szolgáltatások? Honnan szerezhető be az engedély és milyen feltételeknek kell majd megfelelni? Mivel a határidő vészesen közeleg, ezért a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda munkatársai, dr. Bognár Alexandra és dr. Suller Noémi segítenek eligazodni az új szabályozásban a fenti kérdések megválaszolásával.