dr. Dénesné dr. Orcsik Judit cikkei


Dr. Dénesné dr. Orcsik Judit  |  2016. február 25. Cégvilág

Fontos kezelni a munkahelyi konfliktusokat

Egy munkahely állandó konfrontációk forrása lehet, egyrészt azért, mert különböző személyiségű és habitusú emberek vannak szinte egész napra összezárva, másrészt pedig a státusokért folyó hatalmi harcok ma már mindennaposak, így előbb-utóbb törvényszerű a munkahelyi konfliktus. Egy közösségen belül pedig minél nagyobb az egymásra utaltság (ahogy a munkahelyen általában ez fennáll), annál előbb és annál intenzívebben jelentkeznek a viták és érdekellentétek.

dr. Dénesné dr. Orcsik Judit  |  2016. február 23. Szakma

Az ítélet nem oldja meg a konfliktust

Pereskedés helyett a mediáció lenne a legjobb megoldás céges ügyekben, hagyatéki vitákban, bontóper során felmerülő járulékos kérdésekben, vagy épp szomszédok közötti konfliktusokban, illetve minden olyan ügyben, ahol az emberi oldal és a jövőbeni együttműködés meghatározó.

Dr. Dénesné dr. Orcsik Judit  |  2016. február 10. Cégvilág

Kinek jó a kölcsönzött munkaerő?

A munkaerő-kölcsönzés ma Magyarországon a leginkább leterjedt atipikus foglalkoztatási forma, ami a nehézségek ellenére a kölcsönadónak és a kölcsönbe vevőnek is előnyös megoldás. A munkáltatóknak ugyan leginkább hátrányokkal jár az ilyen típusú foglalkoztatás, de akadnak előnyök is. 

dr. Dénesné dr. Orcsik Judit  |  2016. február 9. Szakma

A távoltartás, avagy alapjogsérelem a családjogban – 2. rész

A büntetőeljárási törvény 2006-os módosításával a kényszerintézkedések közé bekerült a távoltartás intézménye a családon belüli erőszak kezelésére, ám az azonnali reagálás lehetősége csak a 2009-es LXXII. törvénnyel valósult meg; 2013-as módosítása pedig a személyi hatályt kiterjesztette a volt élettársakra is, ezáltal pedig sokkal szélesebb elkövetői kört vont a jogszabály hatálya alá.

Dr. Dénesné dr. Orcsik Judit  |  2016. január 27. Cégvilág

A külföldi pénz többé nem eltitkolható

Fontos változás következett be a banktitok szabályozásában, ugyanis bekerült a hitelintézetek és pénzügyi vállalkozásokról szóló 2013. évi CCXXXVII törvény (a továbbiakban: Hpt.) banktitok átadhatósági kivételei közé, hogy a NAV jogosult bizonyos adatszolgáltatások során is banktitokhoz jutni, ami a pénzügyi számlák átvilágítását szolgálja.