Az utazás ajándék az öregedés ellen
Tudományos kutatás is igazolja, hogy az idősödésre jótékony hatással van az ismeretlen tájak felfedezése.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Budapest, 2009. március 12. – A Horváth és Társai DLA Piper nemzetközi ügyvédi iroda adó- és energiajogi specialistákkal erősítette tovább csapatát. Az irodához újonnan csatlakozó munkatársaknak komoly szakmai előrelépést biztosít a DLA Piper kiterjedt hazai és nemzetközi vállalati ügyfélköre. Torma Levente (32 éves) a Horváth és Társai DLA Piper Ügyvédi Irodához történő csatlakozása előtt a budapesti Allen&Overy Iroda adójogi csoportját vezette, előtte pedig a Freshfields Bruckhaus Deringer ügyvédi iroda adójogásza volt. Széles körű tapasztalatokra tett szert a hazai és nemzetközi…
Budapest, 2009. március 12. – A Horváth és Társai DLA Piper nemzetközi ügyvédi iroda adó- és energiajogi specialistákkal erősítette tovább csapatát. Az irodához újonnan csatlakozó munkatársaknak komoly szakmai előrelépést biztosít a DLA Piper kiterjedt hazai és nemzetközi vállalati ügyfélköre.
Torma Levente (32 éves) a Horváth és Társai DLA Piper Ügyvédi Irodához történő csatlakozása előtt a budapesti Allen&Overy Iroda adójogi csoportját vezette, előtte pedig a Freshfields Bruckhaus Deringer ügyvédi iroda adójogásza volt. Széles körű tapasztalatokra tett szert a hazai és nemzetközi adózás, adótervezés területén, különösen az adózási alapú vállalati átszervezések, akvizíciók, adójogi jogviták, az Európai Unió adójoga, nemzetközi adóoptimalizálási struktúrák felállítása, egyes pénzügyi eszközök adójogi aspektusai, adókedvezmények igénybevétele, munkavállalói juttatási programok, az áfa és a transzferárak területén. Torma Levente feladata, hogy a DLA Piper gyorsan bővülő adójogi csoportját tovább fejlessze.
Bóné László (32 éves) ez év februárjáig a CMS Cameron McKenna ügyvédi iroda társasági jogászaként, ezt megelőzően pedig a PricewaterhouseCoopers adótanácsadójaként dolgozott. Gazdag tapasztalatokkal rendelkezik a társasági jog szinte minden területén, különösen a határokon átnyúló M&A ügyekben. Rendszeresen nyújt társasági jogi tanácsot az ipari, kereskedelmi és pénzügyi szektorban tevékenykedő hazai és külföldi ügyfelek részére. Bóné László a már jelenleg is meghatározó társasági jogi csoportot fogja tovább erősíteni.
Simon Gábor (30 éves) ez idáig a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító ZRt. senior jogtanácsosaként tevékenykedett, ezt megelőzően a Magyar Villamos Művek Zrt.-nél dolgozott jogtanácsosként. Korábbi munkahelyein jelentős tapasztalatokat szerzett az energiaipar szabályozási kérdéseiben mind a villamos energia, mind a földgáz piacának jogi szabályozása, és kereskedelmi gyakorlata tekintetében. Széles körű ismeretekkel rendelkezik továbbá az átviteli rendszerirányító és kereskedő társaságok engedélyezése, valamint a konvencionális és megújuló energiaforrásokat használó erőművek létesítése területén. Simon Gábor tevékenységének fókuszában az iroda energiajogi praxisának bővítése áll.
Kántor Balázs (29 éves) a Horváth és Társai DLA Piper Ügyvédi Irodához történő csatlakozása előtt a budapesti Allen&Overy Iroda adójogi csoportjánál dolgozott ügyvédjelöltként. A vállalati egyesülések és felvásárlások, nemzetközi lízingügyletek adójogi aspektusai, valamint adójogi jogviták és transzferárak területén szerzett tapasztalatokat.
Csődöktől tartanak az európai szállodaipar vezetői
Bár a várakozások meglehetősen negatívak, vannak, akik szerint eljött az idő a vásárlásra
Budapest, 2009. március 20. – A DLA Piper nemzetközi jogi tanácsadó iroda által készített legújabb felmérés szerint az európai szállodaipar vezető beosztású szakemberei meglehetősen pesszimistán ítélik meg az iparág rövidtávú kilátásait. A 261 megkérdezett vezérigazgató, pénzügyi igazgató és ügyvezető igazgató mintegy 80 százaléka várja azt, hogy csődök lesznek a kontinens hoteliparában az elkövetkező egy évben.
A DLA Piper az egyik legdinamikusabban fejlődő nemzetközi jogi szolgáltató, amely ma már 28 országban 66 irodával áll ügyfelei rendelkezésére. A Chicagoból és Londonból közösen irányított cég tavaly a Mergermarket hírügynökség szerint a világ első számú M&A jogi tanácsadója volt a vállalatfelvásárlási ügyletek száma alapján. Magyarországon a Horváth és Társai DLA Piper gazdasági joggal foglalkozó nemzetközi ügyvédi irodaként hazai és külföldi vállalati ügyfeleknek nyújt teljes körű jogi szolgáltatásokat, nagymértékben támaszkodva munkatársai nemzetközi tapasztalataira és helyi szakértelmére. 1988-as megalakulása óta, az ügyvédi iroda elsősorban a társasági jogi és finanszírozási ügyletek területén alapozta meg hírnevét, ám a médiajoggal, a kereskedelmi ügyletekkel valamint az ingatlanokkal foglalkozó szakcsoportjai is komoly erőt képviselnek a hazai jogi szolgáltatók piacán.
A DLA Piper Jelentés az Európai Szállodaipar 2009. Évi Kilátásairól című kiadványa (2009 Europe Hospitality Outlook Survey) az Egyesült Államok piacán végzett hasonló felmérést követően készült el, és a mérések tanúsága szerint az európai iparági menedzserek pesszimistábban ítélik meg saját iparáguk kilátásait tengerentúli társaiknál.
Az összes megkérdezett 84 százaléka látja negatívnak az iparág kilátásait ez elkövetkező 12 hónapra, és többségük (52 százalék) csak 2011-re várja a szállodaipar talpra állását, míg 39 százalék az, aki szerint már 2010-ben megtörténhet a kilábalás. Összehasonlításképpen, az amerikai hotelvezetők 59 százaléka már 2010-re várja az iparág fellendülését. Ugyanakkor az eredményeket feltehetőleg befolyásolhatta, hogy az USA felmérés egy hónappal korábban zárult, mint az európai, és a nemzetközi hangulat romlott ennyit ez idő alatt.
Az európai felmérés szerint a pesszimizmus legfőbb okai a forráshiány a piacon, mind a tőke, mind a hitelek tekintetében (43 százalék), valamint az európai gazdaság rossz helyzete (33 százalék).
Ugyanakkor a felmérés több pozitív megállapítást is tesz a szállodaipar jelenlegi lehetőségeit illetően, miszerint a jelen helyzet kedvező alkalmat nyújthat a vásárlásokra, új befektetésekre. A megkérdezettek 82 százaléka szerint a tőkeerős befektetőknek már most is kiváló lehetőségekkel kecsegtet a piac, és főleg az alacsonyabb árkategóriájú (budget, economy osztályú) szállodákat tekintik vonzó célpontnak. A többség (71 százalék) a környezetbarát hotelek fejlesztésébe való befektetést is hosszú távú trendnek véli.
Némi kettősség, illetve bizonytalanság is érződik mindazonáltal a jelenlegi helyzet megítélését illetően, hiszen míg több mint 80 százalék szerint jó vételi lehetőségek vannak már most is a piacon, az általános fellendülést csak 2011-re várják, mi több, 81 százalék szerint a hoteleszközök értéke tovább fog csökkeni a következő évben. Ez arra utal, hogy 2009 hátralévő részében adódhatnak még a mostaninál is jobb vételi lehetőségek.
Karen Friebe, a DLA Piper szállodaipari- és rekreációs tevékenységeket átfogó csoportjának vezetője, több tanácsot is megfogalmaz az iparági szereplőknek arra, hogy miként javíthatják esélyeiket a jelenlegi válság túlélésére. „A működési költségek csökkentése és a vállalati struktúra optimalizálása egy biztos lépés a jó irányba, de ajánlott a beszállítói láncot érintő szerződések teljes auditja is, megakadályozandó hogy meglepetések érjenek minket erről az oldalról.”
A DLA Piper felmérés egyéb érdekes megállapításai:
Hogyan jellemezné a kilátásait az európai szállodaipar elkövetkező évére?
Pozitív |
5,4% |
Negatív |
83,9% |
Egyik sem/nem tudja |
10,7% |
Várakozásai szerint hány hotellánc / márka fog csődöt jelenteni a következő 12 hónapban?
Egy sem |
6,5% |
1–5 |
38,7% |
5–10 |
23,0% |
10-nél több |
16,9% |
Nem tudja |
14,9% |
Az alábbiak közül mely lépések lesznek a legfontosabbak, hogy minimalizálja a gazdasági válság hatását az Ön szervezetének nyereségességére?
Működési költségek csökkentése |
36,4% |
Elbocsátások |
18,8% |
Beruházások halasztása |
6,9% |
Új bevételi források keresése |
19,5% |
Hitelfeltételek újratárgyalása |
3,4% |
Sales csapat bővítése |
2,7% |
Átlag szobaárak csökkentése |
1,9% |
Egyik sem/nem tudja |
10,3% |
Tudományos kutatás is igazolja, hogy az idősödésre jótékony hatással van az ismeretlen tájak felfedezése.
Egyre többen kapnak légúti fertőzést, a koronavírus is újra támad.
Az alkotó ismét elemében – a Brooklyni mese szórakoztató, igényes komédia, a Belvárosi Színházban, az Orlai Produkció gondozásában.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!