12 és fél évre ítélték a visszaeső bűnözőt rablásért


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A bíróság a vádlottat az indítvány szerint rablás bűntettében mondta ki bűnösnek: idős, látássérült nő táskáját tépte ki a kezéből.

A Monori Járásbíróság a 2020. szeptember 14-én megtartott nyilvános és folytatólagos tárgyaláson ítéletet hirdetett annak a férfinak a büntetőügyében, akit az ügyészség rablás bűntettével vádolt.

A büntetett előéletű vádlott élettársával Budapesten él. 2018 decemberében a vádlott gépkocsival egy maglódi benzinkútra indult élettársával, ahonnan tankolás után fizetés nélkül elhajtottak. Később  – ugyancsak – Maglódon haladtak autóval, amikor a vádlott felfigyelt az úttest túloldalán sétáló idős, látássérült sértettre. Mialatt a vádlott élettársa a járműben aludt, a férfi leparkolt és kiszállt, hogy útbaigazítást kérjen az idős nőtől. Miközben a sértett elmondta a vádlottnak, hogy az általa keresett utca nem található a környéken, a férfi elkezdte a sértettet és a táskáját rángatni úgy, hogy a nő az autónak esett. A férfinak végül sikerült a sértett táskáját megszereznie, majd elhajtott a járművel.

A sértett a járókelőktől tudott segítséget kérni, akik értesítették a rendőrséget. Nem sokkal az eset után a rendőrök a közelben elfogták a férfit.

Korábban a vádlott állt már bíróság előtt. 2015 februárjában a Fővárosi Törvényszék, mint másodfokú bíróság felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette és más bűncselekmények miatt 5 év 2 hónap börtönbüntetésre ítélte és 5 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. A vádlott a büntetését 2018. augusztus 19-én töltötte le.

A bíróság a vádlottat az indítvány szerint rablás bűntettében mondta ki bűnösnek, ezért őt – mint különös visszaesőt – 12 év 6 hónap fegyházbüntetésre és 10 év közügyektől eltiltásra ítélte.

A döntés ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője elsődlegesen felmentésért, másodlagosan enyhítésért fellebbezett – derül ki a bíróság hétfői közleményéből.

(Jogászvilág)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.