Három év letöltendő állatkínzásért
Az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta, a bíróság azonban másképp döntött.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A Budai Központi Kerületi Bíróság 2019. június 16-án meghozott végzésében elrendelte annak a –természetkárosítás bűntettével gyanúsított – nőnek a bűnügyi felügyeletét, aki 2019. június 12-én az élettel összeegyeztethetetlen sérüléseket okozott a Fővárosi Állat- és Növénykert egyik teknősének, közölte a Fővárosi Törvényszék.
Az eljárás során beszerzett bizonyítékok alapján a nő megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2019. június 12-én a Fővárosi Állat- és Növénykert szárazföldi teknős kifutójánál egy fokozottan védett hím görögteknősre egy kockakövet dobott, amely az állat pusztulásához vezetett.
Az ügyészség a gyanúsított bűnügyi felügyeletének elrendelését indítványozta, míg a védő annak elutasítását kérte.
A bíróság az ügyészi indítványt találta megalapozottnak, ezért a gyanúsítottat bűnügyi felügyelet alá helyezte, amely az elsőfokú bíróságnak a tárgyalás előkészítése során hozott határozatáig, de legfeljebb 2019. október 16-ig tart.
A megalapozott gyanút a rendőri jelentések, kamerafelvételek, a lefoglalásról készült határozatok és jegyzőkönyvek, valamint a kamerafelvételről készült jelentés, továbbá tanúvallomások támasztjákalá. A gyanúsított cselekménye természetkárosítás bűntette megállapítására lehet alkalmas.
A végzésben szereplő magatartási szabályok szerint a terhelt nem hagyhatja el Budapest közigazgatási területét, hetente két alkalommal meg kell jelennie a Budapesti XIV. kerületi Rendőrkapitányságon, valamint nem léphet be a Fővárosi Állat- és Növénykert területére. A bíróság
– az ügyészi indítvánnyal összhangban – azért tartotta szükségesnek látogatási tilalom előírását, mert a gyanúsított – az eljárás során – állatokkal összefüggésben tett nyilatkozatai, illetve magatartása, ezt erősen indokolta.
Amennyiben a nő a bűnügyi felügyelet magatartási szabályait megszegi, rendbírsággal sújtható, míg a magatartási szabályok ismételt vagy súlyos megszegése esetén őrizete rendelhető el. A végzést a gyanúsított és az ügyész tudomásul vette, ellene a gyanúsított védője jelentett be
fellebbezést.
Az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta, a bíróság azonban másképp döntött.
Állatkínzás bűntette miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélte a korábban kiszabott közérdekű munka helyett a Debreceni Törvényszék szerdán, jogerősen azt a férfit, aki tavaly nyáron egy vasrúddal bántalmazta két kutyáját Hajdúszoboszlón. Az állatokat végül a hatósági állatorvosnak el kellett altatnia – közölte a bíróság sajtószóvivője az MTI-vel.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!