A csőd- és felszámolási eljárások 80%-a már elektronikusan indul


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A csődeljárásokban 2015. január 1-je óta, a felszámolási eljárásokban pedig 2016. július 1-től kezdődően kötelező az elektronikus kapcsolattartás.

Tavaly országosan a csőd- és felszámolási eljárások 80%-a már elektronikusan indult a bíróságokon. Ez összesen 95.112 így beadott ügyet jelent, ami több mint 60%-al magasabb a 2017-es értékhez képest.

A Győri, a Szombathelyi és a Veszprémi Törvényszék 90% feletti elektronikus érkezése lényegesen meghaladta az országos átlagot. Ugyancsak országos átlagot meghaladó volt további 9 törvényszék (Budapest Környéki Törvényszék, Szolnoki Törvényszék, Kecskeméti Törvényszék, Szegedi Törvényszék, Gyulai Törvényszék, Zalaegerszegi Törvényszék, Tatabányai Törvényszék, Kaposvári Törvényszék, Balassagyarmati Törvényszék) érkezése is.

Az elektronikusan indult csőd- és felszámolási ügyek aránya a Fővárosi és a Szekszárdi Törvényszéken az országos átlaggal közel azonos volt.

A csődeljárásokban 2015. január 1-je óta kötelező, a felszámolási eljárásokban választható, 2016. július 1-től kezdődően pedig a felszámolási eljárásokban is kötelező az elektronikus kapcsolattartás.

(birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.