A csőd- és felszámolási eljárások 80%-a már elektronikusan indul


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A csődeljárásokban 2015. január 1-je óta, a felszámolási eljárásokban pedig 2016. július 1-től kezdődően kötelező az elektronikus kapcsolattartás.

Tavaly országosan a csőd- és felszámolási eljárások 80%-a már elektronikusan indult a bíróságokon. Ez összesen 95.112 így beadott ügyet jelent, ami több mint 60%-al magasabb a 2017-es értékhez képest.

A Győri, a Szombathelyi és a Veszprémi Törvényszék 90% feletti elektronikus érkezése lényegesen meghaladta az országos átlagot. Ugyancsak országos átlagot meghaladó volt további 9 törvényszék (Budapest Környéki Törvényszék, Szolnoki Törvényszék, Kecskeméti Törvényszék, Szegedi Törvényszék, Gyulai Törvényszék, Zalaegerszegi Törvényszék, Tatabányai Törvényszék, Kaposvári Törvényszék, Balassagyarmati Törvényszék) érkezése is.

Az elektronikusan indult csőd- és felszámolási ügyek aránya a Fővárosi és a Szekszárdi Törvényszéken az országos átlaggal közel azonos volt.

A csődeljárásokban 2015. január 1-je óta kötelező, a felszámolási eljárásokban választható, 2016. július 1-től kezdődően pedig a felszámolási eljárásokban is kötelező az elektronikus kapcsolattartás.

(birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Csökkenő kkv terhek, szigorítások a közreműködők tevékenységében – Módosult az ESG törvény

Négy hónappal az új ESG törvény elfogadását követően jelent meg a törvény első módosítása, amely számos ponton átalakítja, illetve kiegészíti az ESG adatszolgáltatásra, a nyilvántartásokra és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságát (SZTFH) megillető hatósági jogkörökre vonatkozó rendelkezéseket. A módosításról Györfi-Tóth Péter, partner, a DLA Piper Hungary ESG szakterületének vezetője és Dránovits Dóra, a DLA Piper Hungary szenior ügyvédje készítettek összefoglalót.