A GVH megbírságolta az olasz Gi Internationalt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Gazdasági Versenyhivatal GVH) végrehajtási tilalom megsértéséért 11,1 millió forint bírságot szabott ki az olasz Gi International s.r.l. (Gi) vállalkozásra.

A munkaerő-kölcsönzéssel és munkaközvetítéssel foglalkozó olaszországi székhelyű Gi International s.r.l. (Gi) korábban irányítást szerzett a lengyel Work Service S.A. (Work Service) felett. A Work Service a Profólió Projekt Tanácsadó Kft.-vel (Profólió) közösen irányította a magyar piacon aktív Prohumán 2004 Munkaerő Szolgáltató és Tanácsadó Kft.-t (Prohumán), ezért a Work Service feletti irányításszerzés következtében a Gi egyben közvetett közös irányítást szerzett a Prohumán felett is.

A Work Service feletti egyedüli és a Prohumán feletti közös irányításszerzés összefonódásnak minősült, amely kapcsán a versenytörvény szerinti árbevételi küszöbszámok is teljesültek – fejtette ki a GVH.

A vállalkozás a tranzakciót nem jelentette be a magyar versenyhatóságnak, ezzel megsértette a végrehajtási tilalmat. A versenytörvényben szabályozott végrehajtási tilalom lényege, hogy a vállalkozások a törvény szerinti árbevételi küszöbszámokat elérő, és ezért bejelentés-köteles fúziókat csak azt követően hajthatják végre, hogy a nemzeti versenyhatóság meggyőződött arról, a fúzió nem csökkenti jelentős mértékben a versenyt az érintett piacon.

A GVH hangsúlyozta, azért szabott ki bírságot a Gi-re, mert a végrehajtási tilalom ellenére, a hatóság engedélye nélkül hajtották végre az engedélyköteles összefonódást. A bírság kiszabásakor figyelemmel voltak arra, hogy az összefonódás nem csökkentette jelentős mértékben a versenyt az érintett piacon, vagyis az összefonódás előzetes végrehajtásának sem lehettek káros hatásai a versenyre. Méltányolták, hogy a Gi az előzetes álláspont megismerését követően lemondott a jogorvoslati jogáról. A vállalkozás az együttműködéssel a bírság 20 százalék csökkentését érte el – közölte a GVH.


Kapcsolódó cikkek

2024. november 22.

Aláírták a négyoldalú megállapodást az igazságügyi reformhoz kapcsolt béremelésről

A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet. 

2024. november 22.

Feltárták a szervezett bűnözés trendjeit

A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.