A korábbi e-ügyintézési tájékoztató portált végleg leváltja a magyarorszag.hu


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

December 16-án végleg megszűnik a 2000-es évek elején indult korábbi magyarorszag.hu. A régi oldal megszüntetése nem befolyásolja a 2020 februárjának végén megújult magyarorszag.hu portál működését. A központi e-ügyintézési felületen továbbra is minden, az elektronikus ügyintézéshez kapcsolódó szolgáltatás és fontos információ zavartalanul elérhető lesz az állampolgárok és a vállalkozások számára.

2022. december 16-án végleg megszűnik a korábbi magyarorszag.hu e-ügyintézési tájékoztató portál, amely még azzal a céllal született, hogy segítséget nyújtson az állampolgárok számára hivatali ügyeik elintézésében. A régi magyarorszag.hu-t és elődjét az ekormanyzat.hu portált még nem elektronikus ügyintézésre tervezték, a digitalizáció terjedésével és a jogszabályi környezet változásával egy korszerűbb, személyre szabott ügyintézési felület (megújult magyarorszag.hu) jött létre, amely fontos mérföldkő volt az elektronikus ügyintézés elterjedésének elősegítésében.

A 2020 februárjának végén indult, tartalmi és strukturális felépítésében is megújult magyarorszag.hu oldal a modern kor trendjeihez illeszkedő megjelenést kínál és a közérthetőbb tájékoztatások, valamint az áttekinthetőbb oldalszerkezet mellett, mobileszközökről és asztali számítógépekről egyaránt lehetővé teszi az elektronikusan elérhető szolgáltatások igénybevételét. A NISZ Zrt. fejlesztéseinek köszönhetően a magyarorszag.hu portál ma már az elektronikus ügyintézés origójaként működik. Az évek alatt olyan új ügyintézési lehetőségekkel, hasznos funkciókkal, illetve az e-közigazgatási szolgáltatások kényelmesebb használatát lehetővé tevő alkalmazásokkal bővült, amelyek a korábbi felületen még nem voltak elérhetők. A magyarorszag.hu oldalra ma már havonta átlagosan 7,2 millió magyar állampolgár látogat el és a portál indulásától ez év decemberéig több mint 50 millió ügyet intéztek online, a felületen keresztül.

A két weboldal eddig párhuzamosan működött és az évek során az e-ügyintézéshez kapcsolódó tájékoztatók, egyéb tartalmak bővített funkcionalitással az új portálra is átkerültek. A régi felület 2022. december 16-ai megszűnését követően a hivatali ügyekkel kapcsolatos minden szolgáltatás és fontos információ elérhető marad a magyarorszag.hu portálon, továbbra is biztosítva ezzel a gyors és gördülékeny elektronikus ügyintézés lehetőségét.

Forrás: NISZ Zrt.


Kapcsolódó cikkek

2024. március 28.

A törvényességi felügyeleti eljárás és a kényszertörlés viszonya

A cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló 2006. évi V. törvény (Ctv.) szabályozza a törvényességi eljárást, illetve az ahhoz bizonyos értelemben szorosan kapcsolódó kényszertörlési eljárást. A törvényességi felügyeleti eljárás célja, hogy a cégnyilvántartás közhitelességének biztosítása érdekében a cégbíróság intézkedéseivel a cég törvényes működését kikényszerítse.

2024. március 25.

Az EU vizsgálatot indított az Apple, a Google és a Meta ellen

Az Európai Bizottság vizsgálatot indított az Apple, a Google és a Meta ellen, hogy megfeleltek-e a digitális piacokról szóló szabályozásnak (DMA) – jelentette be Margrethe Vestager digitális korra felkészült Európáért felelős uniós biztos hétfőn.

2024. március 25.

Duna House: a tavalyinál 7 százalékkal költöttek többet ingatlanvásárlásra az év elején

Országos átlagban a tavalyinál 7 százalékkal többet, csaknem 43 millió forintot fordítottak otthonteremtésre a vásárlók 2024 elején. Az átlagos négyzetméterárak alapján azonban 30 millió forint is elegendő lehet a vizsgált vármegyeszékhelyeken, akár ház, akár lakás legyen is az ingatlancél – közölte a Duna House ingatlanforgalmazó értékesítési adatai alapján hétfőn.