Az Alkotmánybíróságtól kéri a katatörvény megsemmisítését az ellenzék


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az új katatörvény elfogadásának és kihirdetésének körülményei alaptörvénysértőek – mondta a Momentum elnöke.

A kisadózó vállalkozók tételes adójáról (kata) szóló új törvény megsemmisítést kérik az Alkotmánybíróságtól (Ab) a Momentum vezetésével az ellenzéki pártok – közölte a Momentum elnöke, frakcióvezetője.

Gelencsér Ferenc a pártja Facebook-oldalán, az Ab fővárosi épülete elől közvetített online sajtótájékoztatón azt mondta, az új katatörvény elfogadásának és kihirdetésének körülményei alaptörvénysértőek.

Kifejtette: százezreknek nem volt ideje felkészülni a nyáron elfogadott új jogszabályra, továbbá az adóév közben alapvetően és lényegesen változtatták meg az adózási szabályokat, százezreket fosztottak meg a kiszámítható vállalkozástól, indokolatlan és szükségtelen megkülönböztetést vezettek be.

Elmondta, a kormány 24 óra leforgása alatt emelte meg drasztikusan négyszázezer ember adóját azért, hogy visszategye azokat a pénzeket az államkasszába, amelyeket a választás előtt elszórt.

Az ellenzéki politikus azt mondta, kötelességük minden eszközt megragadni annak érdekében, hogy megpróbálják csökkenteni annak a gazdasági és szociális válságnak a következményeit, amelyet az Orbán-kormány idézett elő, ezért fordultak az Ab-hez.

Gelencsér Ferenc szerint a kata szabályainak módosítására szükség volt, de rendelkezésre álltak egyszerűbb, alkotmányos és az érintetteknek biztonságos megoldások.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 22.

Megszületett a bérmegállapodás

Hároméves bérmegállapodás köttetett, amely szerint jövőre a minimálbér 9, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő.

2024. november 21.

A cégek többsége már foglalkozik a mesterséges intelligencia bevezetésével az adózási folyamatokba

Közel 300 pénzügyi- és adóvezető körében készített felmérést az EY Magyarország. A vállalat éves adókonferenciáján bemutatott kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a cégek jelentős többsége már elkezdett foglalkozni azzal, hogy beépítse a mesterséges intelligenciát az adózási folyamataiba. A válaszadók azt is megosztották, hogy üzleti oldalról mi jelenti számukra a legnagyobb kihívást.