Az Alkotmánybíróságtól kéri a katatörvény megsemmisítését az ellenzék


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az új katatörvény elfogadásának és kihirdetésének körülményei alaptörvénysértőek – mondta a Momentum elnöke.

A kisadózó vállalkozók tételes adójáról (kata) szóló új törvény megsemmisítést kérik az Alkotmánybíróságtól (Ab) a Momentum vezetésével az ellenzéki pártok – közölte a Momentum elnöke, frakcióvezetője.

Gelencsér Ferenc a pártja Facebook-oldalán, az Ab fővárosi épülete elől közvetített online sajtótájékoztatón azt mondta, az új katatörvény elfogadásának és kihirdetésének körülményei alaptörvénysértőek.

Kifejtette: százezreknek nem volt ideje felkészülni a nyáron elfogadott új jogszabályra, továbbá az adóév közben alapvetően és lényegesen változtatták meg az adózási szabályokat, százezreket fosztottak meg a kiszámítható vállalkozástól, indokolatlan és szükségtelen megkülönböztetést vezettek be.

Elmondta, a kormány 24 óra leforgása alatt emelte meg drasztikusan négyszázezer ember adóját azért, hogy visszategye azokat a pénzeket az államkasszába, amelyeket a választás előtt elszórt.

Az ellenzéki politikus azt mondta, kötelességük minden eszközt megragadni annak érdekében, hogy megpróbálják csökkenteni annak a gazdasági és szociális válságnak a következményeit, amelyet az Orbán-kormány idézett elő, ezért fordultak az Ab-hez.

Gelencsér Ferenc szerint a kata szabályainak módosítására szükség volt, de rendelkezésre álltak egyszerűbb, alkotmányos és az érintetteknek biztonságos megoldások.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 15.

Fontos határidő közeledik a gazdasági szankciókkal érintett magyar cégeknek

Az ukrán-orosz háborúra reagálva az Európai Unió a közelmúltban újabb gazdasági szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Az egyik legfontosabb változás, hogy bizonyos, az orosz cégek vagy szervek részére nyújtható, biztosítható vagy értékesíthető szolgáltatások, amelyek eddig a szankciók alól mentességet élveztek, 2024. június 20. napjától csak hatósági engedély birtokában végezhetők majd. Melyek ezek a szolgáltatások? Honnan szerezhető be az engedély és milyen feltételeknek kell majd megfelelni? Mivel a határidő vészesen közeleg, ezért a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda munkatársai, dr. Bognár Alexandra és dr. Suller Noémi segítenek eligazodni az új szabályozásban a fenti kérdések megválaszolásával.

2024. május 14.

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.