Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Jogerősen hat év kilenc hónap börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla kedden egy szerb férfit, aki több mint száz kilogramm hasist próbált Magyarországon keresztül Ausztriába csempészni 2017-ben.
A táblabíróság különösen jelentős mennyiségű kábítószer birtoklásának bűntettében mondta ki bűnösnek a 40 éves férfit, és a szabadságvesztés kiszabása mellett hat évre kiutasította Magyarország területéről.
A hazájában sportolóként ismert vádlott 2017 decemberében Koszovóba utazott, ahol a járművében rejtekhelyeket alakítottak ki megbízói. Az autóban hasistéglákat és marihuánát rejtettek el. A férfi feladata az volt, hogy – ezer euró fejében – a kábítószerrel megpakolt gépkocsit Pristinából az ausztriai Linzbe vigye.
A vádlott 2017. december 22-én hajnalban jelentkezett belépésre a röszkei autópálya-határátkelőhelyen. A pénzügyőrök szigorított vámvizsgálatot rendeltek el, és 33 csomagban 108,7 kilogramm hasist és 8,5 kilogramm marihuánát találtak nála.
A mintegy 355 millió forint feketepiaci értékű drogszállítmány összes hatóanyag-tartalma a szakértői vélemény szerint a különösen jelentős mennyiség alsó határának mintegy kilencszerese.
A vádlott a bűnösségére is kiterjedő beismerő vallomást tett, és az utolsó szó jogán azt mondta, megbánta a történteket.
A táblabíróság döntésével helybenhagyta az első fokon eljáró Szegedi Törvényszék ítéletének a szabadságvesztés időtartamára vonatkozó részét, de úgy döntött, hogy a büntetést nem fegyházban, hanem börtönben kell letöltenie.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!