Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Felkérte a kormány az Igazságügyi Minisztériumot, hogy – a Pénzügyminisztériummal és az OBH-val együttműködve – készítsen elő egy valamennyi bírót érintő jelentős fizetésemelési javaslatot – jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Gulyás Gergely az e heti Kormányinfón méltatlannak nevezte a bírók jelenlegi fizetési helyzetét, s azt mondta: a kabinet szándéka szerint legkésőbb 2020. január 1-jével új bértáblát vezetnek be.
A fő probléma, amire ma a tárcavezető is utalt, az, hogy a magyar bírók teljesítményüket illetően Európa élmezőnyéhez tartoznak, a fizetésük tekintetében viszont sereghajtók, s ezen az elmúlt évek háromszor 5 százalékos béremelése sem tudott érdemben változtatni.
Ismert, hogy az OBH megalakulása óta sürgeti a bírói illetményrendszer reformját, amihez szakmai anyagokat, terveket és elemzéseket is készített. Az OBH elnöke legutóbb idén októberben fordult az Igazságügyi Minisztériumhoz, ahol kezdeményezte egy közös szakértői bizottság felállítását. Ennek feladata a bírák jogállásáról és javadalmazásáról szóló törvény módosításának előkészítése.
Az OBH a bírósági elnöki értekezlet által is jóváhagyott koncepció alapján elkészített egy részletes indokolással ellátott, szövegszerű törvénymódosító-javaslatot. Ez alapjaiban változtatná meg a bírói illetmény megállapításának rendszerét, és hosszú távon biztosítaná a bírói hivatás méltóságának megfelelő és a bírósági szervezet teljesítményét tükröző bérezést.
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!