Együttműködési megállapodást kötött a Gazdasági Versenyhivatal és a török versenyhatóság


Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatait a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és Törökország versenyhatósága – erről állapodott meg a két szervezet elnöke pénteken Budapesten.

A GVH pénteki közleményében felidézte: a magyar versenyhivatal idén januárban megfigyelőként csatlakozott a türk államok versenytanácsához, amelyet a török partnerintézmény vezet. A török versenyhatóság már eddig is a GVH fontos szakmai partnere volt a türk államok versenytanácsán keresztül.

A török versenyhatóság kezdeményezése alapján létrejött államközi szervezet célja a regionális együttműködés erősítése, a versenykultúra fejlesztése és a tudásmegosztás előmozdítása. A GVH célja, hogy csatlakozásával elősegítse a versenyjog és a versenypolitika fejlődését az érintett tagországokban, és elmélyítse kapcsolatait ezeknek az államoknak a versenyhatóságaival.
A megállapodás keretében a felek egyebek mellett szakmai tapasztalatcserét folytatnak majd a versenyfelügyeleti jogalkalmazásról és vizsgálatokról, illetve a nemzeti szakmai hatóságokkal való kapcsolattartásról, kölcsönös szakmai oktatásokat tartanak és szorosabban együttműködnek a nemzetközi szakmai konferenciák szervezésében.

Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke az együttműködési megállapodás aláírásakor hangsúlyozta: a versenyhivatal stratégiai céljának tekinti az együttműködések, a nemzetközi kapcsolatok erősítését, és hozzá kíván járulni híd építéséhez a keleti és a nyugati gazdaságok, jogrendek és kultúrák között.

Birol Küle, a török versenyhatóság elnöke a közlemény szerint kiemelte: a közös munka ösztönözni fogja az információcserét, erősíti a bizalmat és elősegíti a régióban a versenyjog érvényesítésének kultúráját.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2023. október 4.

Az európai fogyasztóvédelmi jogot megreformáló Omnibus irányelv bemutatása

A tanulmány célja, hogy bemutassa a több uniós irányelvnek az uniós fogyasztóvédelmi szabályok hatékonyabb végrehajtása és korszerűsítése tekintetében történő módosításáról szóló (EU) 2019/2161 irányelv (az ún. Omnibus irányelv) elfogadásának előzményéül szolgáló „Új Megállapodás a fogyasztói érdekekért” kezdeményezést, illetve az irányelv legfontosabb, az európai fogyasztóvédelmi jogot megújító rendelkezéseit és az ezeket értelmező új iránymutatásokat, különös tekintettel a fogyasztókkal szemben folytatott tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatairól szóló irányelvet érintő módosításokra.
2020. február 18.

Több kartellt is vizsgált a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az elmúlt időszakban több jelentős, a vállalkozások versenykorlátozó magatartása miatt indított ügyben hozott határozatot. A döntések jól tükrözik a Hivatal egyik elsődleges célkitűzését: szigorú fellépés a kartellek ellen – különösen, ha azok közbeszerzési eljárásokat érintenek.