Életfogytiglan járt az emberölésért


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Ittasan, indulatból gyilkolt, majd elvetette ádozata hétezer forintját – jogerősen életfogytiglant kapott.


Jogerősen életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetett a Debreceni Ítélőtábla csütörtökön, az elsőfokú ítéletet súlyosbítva egy férfit, aki megölte egy ismerősét tavaly januárban Csermelyen.

Az első fokon eljáró Miskolci Törvényszék 2015 decemberében a vádlottat emberölés és kifosztás bűntette miatt 24 év fegyházbüntetésre ítélte. A döntés ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.     

HMJ – Hatályos Magyar Jogszabályok három nyelven

Több mint 350 jogszabály, több mint 120 Legfelsőbb Bírósági határozat rendelkező része, a kettős adóztatásról szóló egyezmények jelentős része, több mint 100 Legfelsőbb Bírósági állásfoglalást, több mint 120 Versenytanácsi határozat három nyelven. Az új Jogtáron online módon is elérhető.

Bővebb információ és konstrukciók >>

A bíróság megállapította, hogy 2015 januárjában a vádlott Csermely településen egy presszóban találkozott a 67 éves, egyedül élő férfival, akivel ismerték egymást, ugyanis a vádlott alkalmanként segített a ház körüli munkákban. Megállapodtak abban, hogy a vádlott elmegy a házhoz aznap, és megbeszélik az újabb teendőket. A házban a két ember beszélgetni kezdett. Mindketten ittas állapotban voltak, vita alakult ki köztük, s a vádlott rátámadt a sértettre, a nyakát megragadva leterítette a földre, ráült a mellkasára és egy csavarhúzóval kétszer nyakon szúrta a másik férfit, aki azonnal meghalt. A vádlott ezután átkutatta a sértett ruházatát, elvette a zsebében talált hétezer forintot, a konyhaasztalon lévő két doboz cigarettát és elhagyta a helyszínt. Otthon a gyilkosság idején viselt ruházatát a kályhában elégette. A sértett holttestét másnap a szomszédok találták meg.

A Debreceni Ítélőtábla Elek Margit vezette tanácsa – az elsőfokú ítéletet megváltoztatva – a vádlottra bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette és más bűncselekmény miatt életfogytig tartó szabadságvesztést szabott ki, és a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi időpontját 25 évben határozta meg.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.