Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Kábítószer-kereskedelem, illetve -birtoklás miatt börtön-, illetve fegyházbüntetésre ítélt 14 vádlottat nem jogerősen a Debreceni Törvényszék.
A vádlottak egy kivételtől eltekintve azért kereskedtek kábítószerrel, hogy a megélhetésüket fedezzék és jobb életszínvonalat tudjanak biztosítani maguknak. Többen korábbi börtönbüntetésük idején ismerkedtek meg egymással; zárkatársak voltak, mások szomszédi vagy éppen munkatársi viszonyban álltak egymással – közölte a Debreceni Törvényszék szóvivője.
Nyolc vádlottat letöltendő büntetésre ítéltek, a többiek esetében az ítélet végrehajtását próbaidőre felfüggesztette a bíróság – fűzte hozzá.
A tényállás szerint a vádlottak főleg marihuánával kereskedtek, de értékesítettek speedet, extasyt, a házkutatások során pedig több helyen kokaint is találtak a rendőrök. A vádlottak barátok, kollégák, volt iskolatársak és ismerősök körében terjesztették a kábítószert. A drog szórakozóhelyeken, áruházi parkolókban, Debrecen belvárosában vagy éppen a Nagyerdő környékén cserélt gazdát.
A nyomozók 2016 ősze és 2017 tavasza között több akciót is végrehajtottak a szervezet tagjaival szemben, az egyik házkutatás során például 311 darab tablettát foglaltak le. Két vádlott között éppen a drog adásvétele zajlott 2016. szeptember 26-án az apafai benzinkútnál, amikor a rendőrök lecsaptak.
A Debreceni Törvényszék ítélete nem jogerős, a bejelentett jogorvoslati nyilatkozatokra tekintettel az ügy a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik – jelezte Dobó Dénes.
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!