Fényképek és videók készítésének adatvédelmi aggályai


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az ENSZ közleménye szerint a gyermekek emberi jogait veszélyezteti, ha szüleik fotókat osztanak meg róluk a közösségi médiában. Manapság egyre nő azoknak az ügyeknek a száma, amikor gyermekek perlik szüleiket, amiért a róluk készült fényképek és videók feltöltésével megsértették a személyiségi jogaikat. 


Az ENSZ képviselője Joseph Cannataci sürgette, hogy az ENSZ lépjen fel a szülők által feltöltött videókon és képeken szereplő kiskorú gyermekek védelmében. Fokozottan kell védeni a gyermekek jogait az olyan társaságoktól, akik a gyermekek személes adatait gyűjtik és üzletszerzési célból felhasználják – jelentette ki.

Az Egyesült Királyságban tett látogatása során azt tapasztalta, hogy az óvodákban és iskolákban kamerákkal is megfigyelik a gyermekeket, illetve az idősek elhelyezésére szolgáló intézményekben is egyre jobban terjednek a kamerarendszerek.

Néhány óvoda kifejezetten az aggódó szülőkre épít és olyam kamerarendszer kiépítésével próbálja őket megnyerni, amelyhez a szülők a nap 24 órájában távolról is hozzáférhetnek.

Az ENSZ képviselője kritizálta a Home Office (az Egyesült Királyságban a bevándorlási, biztonsági, illetve joggal és törvényes renddel foglalkozó minisztérium -szerk.) tervét, amely a rendszeresen szélsőséges weboldalakat látogatókkal szemben büntetőjogi eszközökkel lépne fel, hiszen ezzel a tartalmak megnézését és a látogatók esetleges gondolatait egy kitalált bűncselekmény alapján büntetnék.

(theguardian.com)

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 30.

Elhunyt Karsai Dániel

Elhunyt Karsai Dániel, a gyógyíthatatlan ALS betegséggel küzdő alkotmányjogász szombaton, halálhírét testvére, Karsai Péter jelentette be közösségi oldalán.

2024. szeptember 27.

Ruszofóbiával bővül az orosz btk.

Az orosz hatóságok a ruszofóbia-tétellel bővítenék a Büntető törvénykönyvet. Az ezzel kapcsolatos törvénymódosítási tervezet már el is készült.

2024. szeptember 27.

Magyarország az Európai Mestersége Intelligencia Testület első elnöke

Az Európai Unióban augusztusban lépett hatályba az „AI Act”, azaz a Mesterséges Intelligencia (MI) Rendelet, amely jogszabály célja, hogy egyensúlyt teremtsen a technológiai fejlődés előmozdítása és a biztonságos alkalmazás feltételeinek garantálása között.