Home office és oktatás: hétfőtől ismét változások jönnek Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Május 10-től már a teljes közoktatásban visszaáll az oktatási rend, ezzel párhuzamosan megszűnik a közigazgatásban az otthoni munkavégzés, és a gazdaság szereplőinek sem ajánlják már ezt.

A csütörtökön megjelent kormányrendelet szerint május 10-től a köznevelésben valamennyi évfolyamrendes munkarendre áll át. Ennek megfelelően a felső tagozatosoknak és a középiskolásoknak ismét tantermi oktatás lesz érvényben.

Az Orbán Viktor által jegyzett jogszabályi változás szerint megszüntetik a közigazgatásban elrendelt lakó-, illetve tartózkodási helyen történő munkavégzést, és már nem érvényes az az ajánlás, illetve kérés sem, hogy a gazdaság szereplői törekedjenek az otthoni munkavégzés alkalmazására.

A kormányrendelet emellett kitér arra is, hogy az óvodások és iskolások esetében lehetővé válik a sportlétesítmények, az uszodák, az edzőtermek és a jégpályák szervezett keretek között (testnevelés óra, sportszakkör, iskolai sportkör vagy sportoktatás) történő látogatása.

Amellett az is kiderül a Magyar Közlönyből, hogy a koronavírus ellen védett személy felügyelete alatt álló, tizennyolcadik életévüket be nem töltöttek karanténkötelezettség nélkül térhetnek haza Magyarország területére.

Csütörtök este ugyancsak megjelent egy új jogszabály, amely a felsőoktatásról rendelkezik. Eszerint az intézmény rektora dönthet az oktatás – így különösen a hallgatók gyakorlati képzésének, valamint a tanulmányi és vizsgaszabályzat szerint hallgatói jelenlétet igénylő tudásmérésnek – személyes érintkezés mellett történő megszervezéséről, a szükséges védelmi intézkedések betartásával.

(Jogáazvilág)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 17.

Egyre komplexebb jogszabályoknak kell megfelelnie a technológiai szektornak

Az egyre komplexebb szabályozási környezet, valamint a geopolitikai helyzet bizonytalansága ellenére is optimizmus uralkodik a technológiai szektorban a növekedési kilátásokat illetően – többek között erre mutat rá a DLA Piper Tech Index* riportjának 2024. évi kiadása. A globális elemzés különböző régiókban vizsgálja a technológiai ágazat aktuális trendjeit, legyen szó a mesterséges intelligenciáról, a kiberbiztonságról, az M&A tranzakciókról vagy az ESG-kérdésekről.