Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Jogerősen tíz, illetve hét év fegyházbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla egy párt, amik az interneten árultak új pszichoaktív anyagnak minősülő drogot és kábítószert.
A táblabíróság társtettesként elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés és társtettesként elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottakat.
A férfi már 2012 végén és 2013-ban is új pszichoaktív anyaggal kereskedett az interneten. 2014 áprilisától 2015 decemberéig a vádlottak élettársi kapcsolatban éltek először Szegeden, majd Makón, és droggal kereskedtek.
A férfi az egyik közösségi oldal zárt csoportján keresztül kínálta az anyagot, és fogadta a megrendeléseket. A drog hígítását, porciózását a férfi végezte, a csomagok feladásában és az ügyfelek tájékoztatásában mindketten részt vettek. Az utánvétes csomagok ellenértéke túlnyomórészt átutalással került a férfi bankszámlájára.
A két vádlott legalább 28 vevőnek összesen 180 alkalommal értékesített drogot több mint 2,7 millió forint értékben.
Az egyre növekvő kereslet miatt 2015 februárjában Kínából rendeltek új pszichoaktív anyagnak minősülő port, amely szintetikus kannabinoid vegyületet tartalmazott. A szállítmányt azonban Budapesten, a repülőtéren lefoglalták. A vádlottak ennek ellenére folytatták az immáron tápsóként megnevezett anyag értékesítését, amely a jogszabályváltozását követően 2015. július 1-jétől kábítószernek minősül. Az interneten keresztül Spanyolországból rendeltek újabb szállítmányt, de a csaknem másfél kilónyi kábítószert 2015. szeptember 20-án a repülőtéren lefoglalták.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!