Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az Országos Bírósági Hivatal által meghirdetett Fókuszban a bíróság című fotópályázat díjazott képeit láthatja a győri közönség a Győri Törvényszék aulájában.
Dr. Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal elnöke kezdeményezésére kiírt, bárki számára nyitott pályázat célja a magyarországi bírósági épületek újszerű látásmóddal való kreatív bemutatása volt – olvasható a birosag.hu-n. Az amatőr fotósok részére meghirdetett pályázat négy kategóriája a bírósági épületek, épületrészletek, bírósági épületbelsők, termek, tárgyi környezet a bíróságon, illetve az életkép a bíróságon volt. A pályázatra 79 pályázó 357 képe érkezett, amelyből 2015. április 7-ig valamennyi kategória nyertes felvételei láthatók.
A vándorkiállításon a díjazottakon kívül a győri bírósági épületekről készült pályaművek és a Győri Törvényszék dolgozóinak fényképei is láthatóak. Külön paravánon látható a győri Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Jogi Kara által középiskolások számára kiírt „Jogod Van Hozzá! Emberi Jogok képekben” című pályázat nyertes művei. A pályázaton első helyezést ért el a győri Jedlik Ányos Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskola csapata (alkotók: Geréb Ábris, Kelemen István) – a tisztességes eljáráshoz való jog ábrázolásával. A pályaműhöz a diákok a Győri Törvényszék dísztermében készített fotókat használták fel.
A fotópályázathoz kapcsolódó vándorkiállítással egyidejűleg a bíróság Csizmadia Andor Jogi Szakkönyvtárában a Győri Törvényszék dolgozóinak alkotásai láthatóak. Ezek között festmények, természetfotók, gobleinek és keresztszemes kézimunkák, kézzel készült textil manó figurák, üvegfestéssel készült dísztárgyak találhatók.
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!