Kilencvenmilliós áfacsalással vádolnak egy tatai vállalkozót


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Csalás bűntette miatt indítottak eljárást egy betonacéllal kereskedő tatai vállalkozó ellen, aki a gyanú szerint 92 millió forint forgalmi adóval károsította meg a költségvetést.

A férfi gazdasági társasága 2011 végétől 2013 elejéig betonacéllal és huzallal kereskedett belföldön. Az árut az Európai Unió területéről számla nélkül szerezte be, így igazolt költségeket nem tudott elszámolni.

A termékek értékesítése után jelentős áfafizetési kötelezettsége keletkezett, ezért bevételei nagy részét eltitkolta és 92,3 millió forint általános forgalmi adó helyett csak 322 ezer forintot fizetett be.

A megyei főügyészség költségvetési csalás bűntette miatt emelt vádat a férfi ellen, azt indítványozva, hogy a Tatabányai Törvényszék börtönbüntetésre ítélje és tiltsa el a gazdasági társaság vezetője foglalkozástól – közölte a Komárom-Esztergom megyei főügyész, Reszl Ildikó.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 25.

GVH-elnök: Kulcskérdés az MI széleskörű, de helyes alkalmazása

„A mesterséges intelligencia széleskörű, de helyes alkalmazása jelentős pozitív hatással lehet a hazai vállalkozások termelékenységére és versenyképességére” – hangsúlyozta Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke az 50. Európai Versenynapon, Budapesten. Az egynapos konferencia során a kontinens versenyjogi közösségének prominens szakértői vitatták meg a szakpolitika legaktuálisabb kérdéseit, többek között a fenntarthatóság és a versenypolitika kapcsolatát és a mesterséges intelligencia jövőbeli lehetőségeit és kockázatait is. A GVH a konferencia keretében a nemzetközi közösség számára is bemutatta a mesterséges intelligencia piacelemzésének eredményeit.

2024. október 25.

Megjelent a CEPEJ igazságszolgáltatási rendszerek értékeléséről szóló 2024. évi jelentése

Az Európa Tanács égisze alatt működő, az Igazságszolgáltatás Hatékonyságáért Felelős Európai Bizottság (European Commission for the Efficiency of Justice, CEPEJ) az európai igazságszolgáltatási rendszerek minőségének és hatékonyságának megerősítése érdekében jött létre. Feladata, hogy elemezze az igazságügyi rendszerek elért eredményeit, feltárja a nehézségeket, és javaslatokat dolgozzon ki ezek leküzdésére, egyúttal támogatást nyújtson a tagállamoknak.