Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Ismét meghosszabbították a terrorcselekménnyel gyanúsított szír férfi letartóztatását – közölte a Fővárosi Törvényszék hétfőn.
Azt írták: az eddig beszerzett bizonyítékok szerint F. H. megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2016-ban Szíriában legalább 10 ember kivégezésében vett részt. Ez többek között előre kitervelten, aljas indokból és célból, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés elkövetésével megvalósított terrorcselekmény bűntettének megállapítására alkalmas – tették hozzá.
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség a terhelt jelenlétének biztosítása, a bizonyítás megnehezítésének, illetve meghiúsításának és a bűnismétlés lehetőségének megakadályozása érdekében indítványozta a gyanúsított letartóztatásának meghosszabbítását.
A gyanúsított kirendelt védője indítványozta védence letartóztatásának megszüntetését, álláspontja szerint ugyanis az ügyészség által bemutatott bizonyítékok a megalapozott gyanú alátámasztására nem alkalmasak.
A bíróság az ügyészi indítványt találta megalapozottnak.
A megalapozott gyanút többek között a Terrorelhárítási Központ feljelentése, a lehallgatási adatok, az európai társszervektől beszerzett adatok, a feljelentő vallomása, valamint a terhelt cselekményével kapcsolatos videofelvétel támasztja alá.
Kiemelték: tekintettel a bűncselekmények jellegére, a kiszabható büntetés mértékére, valamint a gyanúsított személyi körülményeire és arra, hogy korábban már találtak nála hamis okiratot, megalapozottan feltehető, hogy kényszerintézkedés nélkül elérhetetlenné válna a hatóságok számára. A bíróság szerint – „figyelemmel a terhelt büntetett előéletére és a terhére rótt bűncselekmény jellegéből adódóan a személyében rejlő fokozott kockázati tényezőre” – alappal kell tartani attól, hogy a férfi szabadlábon újabb bűncselekményt követne el, valamint akadályozná vagy meghiúsítaná a bizonyítási eljárást.
A Budai Központi Kerületi Bíróság július 19-én ezért az elsőfokú bíróság tárgyalás előkészítése során hozott határozatáig, de legfeljebb szeptember 24-éig meghosszabbította a szír állampolgár letartóztatását. A végzés nem végleges – olvasható a közleményben.
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség terrorizmus gyanúja miatt, kitoloncolás során, március 24-én vette őrizetbe Magyarországon a szír férfit (F. Haszant), aki három éve az Iszlám Állam nemzetközi terrorszervezet tagja, és a gyanú szerint 2016-ban kivégzésekben vett részt.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!