Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A Kecskeméti Járásbíróság elrendelte annak a 27 éves garai férfinak a letartóztatását, aki a gyanú szerint két napja leszúrta élettársát, majd magával is végezni akart a Bács-Kiskun megyei Mélykúton – közölte a Kecskeméti Törvényszék. A nő aznap járt a rendőrségen, de nem tett feljelentést.
A közlemény szerint december 18-án a gyanúsított megfenyegette élettársát, ezért a nő a munkahelyéről nem haza, hanem két gyermekével a testvéréhez ment.
A férfi a nő keresésére indult, majd este megjelent élettársa testvérének házánál, ahol párjával vitatkozni kezdett. A férfi ezután egy késsel több alkalommal megvágta élettársa nyakát és mellkason szúrta. A nő olyan súlyos megsebesült, hogy a helyszínen életét vesztette.
Ezt követően a férfi elvágta egy gázpalack tömlőjét, tüzet gyújtott, és magát is többször megszúrta, illetve megvágta. A gáz berobbant, aminek következtében az ingatlanban nagy kár keletkezett.
A Kecskeméti Járásbíróság a gyanúsított letartóztatását azért rendelte el, mivel fennáll a szökés és elrejtőzés, valamint a bizonyítási eljárás befolyásolásának veszélye. A bíróság döntését az ügyész és a gyanúsított is tudomásul vette. A gyanúsított védője – aki nem volt jelen – három napon belül fellebbezhet.
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtökön közölte, hogy a nő a bűncselekmény elkövetése előtt néhány órával elment a Jánoshalmi Rendőrőrsre, ahol segítséget kért a rendőröktől.
Azt mondta, hogy barátjával – aki ideiglenesen lakik nála – megromlott a viszonya, féltékenysége miatt vitatkoznak, és a férfi többször megfenyegette, ezért azt szeretné, ha elhagyná a házát. A nő közölte, hogy barátja fizikailag nem bántalmazta, ezért nem kérte eljárás megindítását, csak azt szeretne volna elérni, hogy költözzön el tőle. A rendőrök tájékoztatatták, hogy zaklatás miatt feljelentést tehet élettársa ellen, de a nő nem élt ezzel a lehetőséggel.
Ezt követően az egyenruhások szolgálati gépkocsival a lakására vitték a nőt. Megérkezésükkor nem volt otthon a férfi. A nő úgy döntött, hogy az éjszakát testvérénél tölti gyermekeivel.
A rendőrök ismét felhívták a figyelmét, hogy megteheti a feljelentését, amire ismét azt a választ kapták, hogy gondolkodik rajta. Ezután a rendőrök elvitték a nőt és gyerekeit a testvéréhez, ahol később a bűncselekmény történt.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!