Letiltotta a Gazdasági Versenyhivatal a www.orangeways.com honlapot
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A GVH ideiglenes intézkedés keretében tiltotta meg a www.orangeways.com honlapon a személyszállításra vonatkozó kereskedelmi gyakorlat folytatását, és egyben kötelezte az orangeways márkanév alatt kereskedelmi tevékenységet végző vállalkozásokat, hogy a vonatkozó tartalmat töröljék a honlapjukról.
A GVH versenyfelügyeleti eljárást folytat az orangeways márkanév alatt kereskedelmi gyakorlatot folytató vállalkozásokkal szemben, mert alaposan feltételezhetőnek ítéli meg, hogy utóbbiak tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot valósítottak illetve valósítanak meg a fogyasztókkal szemben.
A Gazdasági Versenyhivatal észlelte, hogy az Orangeways hálózat –mely nemzetközi autóbuszjáratokkal végez személyszállítást – üzemeltetése során az www.orangeways.com weboldalon a hálózatot üzemeltető vállalkozások azt a benyomást keltik az „Orangeways”-ről, hogy menetrend szerinti járatokat üzemeltet. A rendelkezésre álló adatok alapján azonban megállapítható, hogy az „Orangeways” hálózatban kizárólag különjáratokkal történik az autóbusszal történő nemzetközi személyszállítás, mely egyes esetekben korlátozottabb fogyasztói jogokat biztosít az érintett utasok számára. A fogyasztók a weboldalon elérhető információk nyomán valótlan tájékoztatást kapnak az érintett járatok menetrendi jellegéről.
A GVH szerint az Orangeways-t üzemeltető vállalkozások egyebek mellett nem rendelkeznek az ágazati jogszabályok által megkövetelt engedélyekkel sem. Az eljárás alá vont vállalkozások kereskedelmi gyakorlatukat elsődlegesen a www.orangeways.com honlapon keresztül folytatják, a fogyasztók itt tudnak helyet foglalni különböző buszjáratokra és megvásárolni jegyeiket.
A versenyfelügyeleti eljárás során a GVH megállapította, hogy az ideiglenes intézkedés elrendelésének feltételei fennállnak, így a fogyasztói panaszok és a különböző hatóságok jogerős intézkedései alapján megalapozottan valószínűsíthető a jogsértő kereskedelmi gyakorlat, az ideiglenes intézkedést a fogyasztók további érdeksérelmeinek elkerülése indokolja, a kereskedelmi gyakorlat folytatása veszélyeztetné a gazdasági versenyt, valamint megállapítható, hogy az intézkedés halaszthatatlan, és más módon eredményesen nem biztosítható a fogyasztók további anyagi veszteségeinek elkerülése.
(gvh.hu)
[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]