Már hat éve működik az elektronikus kapcsolattartás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az elektronikus kapcsolattartás 2013. évi bevezetése óta eltelt 6 és fél évben a bíróságokra érkezett elektronikus beadványok és a bíróságok által elektronikus úton kiküldött kiadmányok száma megközelítette a 7 milliót.

2013. január 1-től 2019. június 30-ig a bíróságokra érkezett elektronikus beadványok száma elérte a 2,8 milliót.

2019. év első félévében csaknem 300.000 ügy indult elektronikusan, az utóiratok száma meghaladta a 470.000 db-ot. A bíróságok az ügyfeleknek 1,3 millió kiadmányt kézbesítettek ezen időszakban elektronikus úton.

A bíróságokon az elektronikus ügyintézés 2018. január 1-je óta már valamennyi ügyben biztosított. A digitalizáció egyszerűbbé, gyorsabbá, tértől és időtől függetlenné teszi a bírósághoz való hozzáférést, mely az ügyfelek számára idő- és költségmegtakarítást, valamint hosszú távon az ítélkezés időszerűségi mutatóinak javulását és az eljárások hatékonyabb, gyorsabb lezárását eredményezheti.

(birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.