Megjelent a Polgár Jog márciusi száma


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Polgári jog folyóirat legújabb számában olvashat többek között a gazdasági társaságok tőkéjének funkcióiról, valamint a kölcsön kultúrtörténetéről.


A márciusi számban Lehoczki Zóra Zsófia tanulmánya a gazdasági társaságok tőkéjének funkcióit tárgyalja, Várgedő Lajos többrészes tanulmányának első része a kölcsön kultúrtörténetét ismerteti.

A lapszám három polgári jogi tárgyú döntvényt tartalmaz, amelyek közül az egyik büntetés-végrehajtási intézet személyiségi jogsértésért való felelősségével, a másik a magánszféra tulajdonostárs általi megsértésével, valamint a sérelemdíj legalacsonyabb összegével, a harmadik pedig a feltűnő értékaránytalanság egyes kérdéseivel foglalkozik.

A Fórum rovatban Csaba Orsolya cikke egy feltűnő értékaránytalansággal, Nagy András cikke egy egyoldalú kötelezettségvállaó nyilatkozattal kapcsolatos ítéletet ismrtet.

 

A folyóirat továbbra is várja szerzők jelentkezését. A folyóiratról részletes információk itt érhetőek el. 

 

[htmlbox Polgári_jog_folyóirat]

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. május 2.

NMHH: továbbra is az InfoRádió szólhat a Budapest 88,1 MHz-es frekvencián

Egyedüli pályázóként az InfoRádió Kft. nyerte meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa (NMHH) által a Budapest 88,1 MHz-es frekvencia használatára kiírt rádiós pályázatot, így a médiaszolgáltató szeptember 1-je után is folytathatja működését – közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága.

2024. május 2.

Az EJEB megerősítette Olaszország jogát az amerikai Getty Múzeumban tárolt szoborra

Az Emberi Jogok Európai Bíróságának (EJEB) csütörtöki ítélete megerősítette Olaszország jogát arra, hogy visszaszerezze az amerikai Getty Múzeumban tárolt, i.e. 4. századból származó görög bronzszobrot, amelyet az olasz hatóságok szerint illegálisan vittek ki az országból – közölte a strasbourgi székhelyű szervezet.

2024. május 2.

Több évre visszamenőleg fizet jogdíjakat az előadóknak az EJI

A most lezárt jogosultkutatás során az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület (EJI) csaknem 210 millió forint, 2016 és 2022 között beszedett jogdíj jogosultját azonosította be és fizette ki pótlólag. Az EJI folytatja a tavaly beszedett jogdíjak felosztását is.