Négy év járt a halált okozó testi sértésért


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Nyíregyházi Törvényszék 2018. október 19-én halált okozó testi sértés bűntette miatt 4 év börtönbüntetésre és 4 év közügyektől eltiltásra ítélte B. B. vádlottat.

A tényállás szerint a vádlott 2014. december 3-án egy szabolcsi községben lévő presszóban italozott, ahol szóváltásba keveredett az ott tartózkodó sértettel. A kölcsönös kiabálás közben a vádlott ököllel arcon ütötte a sértettet, aki hanyatt esett és fejét bevágta a térkövezett talajba. Az ütés következtében elvesztette az eszméletét, kórházba szállították, ahol hét nap múlva elhalálozott. Az eset után a vádlott a helyszínről segítségnyújtás nélkül eltávozott, a mentők és a rendőrök kiérkezését sem várta meg.
Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője fellebbezést jelentett be a börtönbüntetés enyhítése végett.
(birosag.hu)

Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 16.

Rómában újabb korlátozásokat vezetnek be a tömegturizmussal szemben

Rómában szárnyal az idegenforgalom, de a tömegturizmus a város több pontján is tarthatatlan helyzetet teremt, amivel szemben újabb korlátozásokra vezetnek be – nyilatkozta Alessandro Onorato, a főpolgármesteri hivatal idegenforgalmi tanácsosa a sajtónak hétfőn.

2024. szeptember 16.

Senyei György: Az igazságszolgáltatás helyzete hiperakut

Jelentősen csökkent az elhúzódó ügyek száma, a magyar igazságszolgáltatás pedig az európai élmezőnyben van – állítja Senyei György, az Országos Bírósági Hivatal elnöke, annak ellenére is, hogy – más területekkel ellentétben – már harmadik éve nem kaptak fizetésemelést a bírók és a bírósági dolgozók. A 24.hu interjúja az OBH elnökével.

2024. szeptember 16.

A pórul járt légi utasok békéltető testületi eljárást is választhatják

Többórás, esetleg többnapos késés, problémás utasfelvétel, elveszett poggyász – az ilyen kellemetlenségekért akár több százezer forintos kártérítés is járhat. Miközben az Európai Unióban jogszabályok védik az utasok jogait, a légitársaságok nem restek kibújni a felelősség alól. Ha nem sikerül megegyezni, akkor a követelés érvényesítésének egyik hatékony módja, hogy a vitás ügy ingyenes, gyors és szakszerű rendezése céljából az utas a Budapesti Békéltető Testülethez fordul.