Perrel tették ki a házukból gyermeküket


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Különös kilakoltatás történt az Egyesült Államokban, New York államban.


Christina és Mark Rotondo többszöri szóbeli figyelmeztetés után végül februárban levélben szólították fel fiúkat, hogy költözzön ki a családi házból, amire 14 napot adtak neki. A két hét elteltével ismét levelet küdtek, amiben megírták: hivatalosan ki van lakoltatva – de Michael a füle botját sem mozdította erre, írja az EuroNews a Guardianra hivatkozva.

A szülők ezután pénzt ajánlottak neki: 1100 dollárt, hogy keressen egy helyet, és adtak neki néhány életvezetési tanácsot is, például azt, hogy keressen állást. A férfi azonban ezt sem fogadta el, így szülei a helyi bírósághoz fordultak. Ügyük innen azonban az állam legfelsőbb bíróságához jutott, ahol végül tegnap hoztak ítéletet az ügyben.

Rotondo, aki saját magát képviselte a bíróságon, inaszakadtáig ragaszkodott ahhoz, hogy joga van még további hat hónapot a szülei házában maradni. A bíró megpróbálta szép szóval meggyőzni, de mikor látta, hogy ez nem megy, „felháborítónak” minősítette viselkedését és végül kilakoltatást rendelt el ellene. A férfi a kilakoltatási végzést tartja felháborítónak.

[htmlbox beszedleiro]

 


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 6.

Különleges ingatlanok a piacon – Hogy lehet eladni egy víztornyot?

Sokan fantáziálnak arról, hogy dombházban, kastélyban vagy épp egy régi vízimalomban élik le az életüket és akad néhány elszánt ember, aki meg is valósítja ezt. A különleges ingatlanok mindig rejtenek kockázatot, hiszen nem lehet a bevált receptek szerint felújítani, korszerűsíteni, berendezni vagy épp eladni. Ez utóbbi szakértőjével, a különleges ingatlanok értékesítésében nagy tapasztalattal rendelkező Korompay Ritával, a GDN Ingatlanhálózat Völgyvidék – Etyek irodájának tulajdonosával beszélgettünk.

2024. szeptember 6.

Jegyzőkönyvvezető hiány a fővárosi bíróságokon?

Nincs elég jegyzőkönyvvezető a fővárosi bíróságokon, ezért a Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának vezetője szeptember 1-jétől priorizálási rendszert vezetett be a Büntető Kollégium Elsőfokú Csoportjában, a módszert pedig a kerületi bíróságoknak is ajánlotta.