Moratórium jön az Airbnb-lakások regisztrációjában
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A bíróság 2 és fél évről 4 évre súlyosította egy dohánybolt kirablását megkísérlő férfi börtönbüntetését – közölte a Fővárosi Főügyészség kedden.
A közlemény szerint a 23 éves férfi még 2018. január 4-én próbálta meg egy gázpisztollyal kirabolni a főváros XVI. kerületében, az Imre utcában található nemzeti dohányboltot.
A férfi a délutáni órákban fejét kapucnival, az arcát sállal takarva bement a boltba, és az eladóra fogta a gázpisztolyt. Felszólította az alkalmazottat, hogy adja át a pénztárban lévő pénzt. Mivel a sértett ennek többszöri felszólításra sem tett eleget, a rabló a gázfegyverrel célzott lövést adott le az eladó arcának irányába, majd elfutott a helyszínről.
A bíróság – a cselekményét egyébként beismerő – vádlottat nem fegyveres, hanem alapeseti rablás bűntettének kísérletében mondta ki bűnösnek, és 2 év 6 hónap börtönbüntetésre, valamint 3 év közügyektől eltiltásra ítélte.
Az ítélet ellen az ügyészség téves minősítés miatt és súlyosítás érdekében fellebbezést jelentett be.
A Fővárosi Törvényszék, mint másodfokú bíróság mindenben osztotta az ügyészi álláspontot, így a cselekmény minősítését fegyveresen elkövetett rablás bűntettének kísérletére változtatta, a börtönbüntetést 4 évre, a közügyektől eltiltást 5 évre súlyosította – áll a közleményben.
(MTI)
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.
A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!