Súlyosabb büntetést kapott egy dohánybolti rabló


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A bíróság 2 és fél évről 4 évre súlyosította egy dohánybolt kirablását megkísérlő férfi börtönbüntetését – közölte a Fővárosi Főügyészség kedden.

A közlemény szerint a 23 éves férfi még 2018. január 4-én próbálta meg egy gázpisztollyal kirabolni a főváros XVI. kerületében, az Imre utcában található nemzeti dohányboltot.

A férfi a délutáni órákban fejét kapucnival, az arcát sállal takarva bement a boltba, és az eladóra fogta a gázpisztolyt. Felszólította az alkalmazottat, hogy adja át a pénztárban lévő pénzt. Mivel a sértett ennek többszöri felszólításra sem tett eleget, a rabló a gázfegyverrel célzott lövést adott le az eladó arcának irányába, majd elfutott a helyszínről.

A bíróság – a cselekményét egyébként beismerő – vádlottat nem fegyveres, hanem alapeseti rablás bűntettének kísérletében mondta ki bűnösnek, és 2 év 6 hónap börtönbüntetésre, valamint 3 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Az ítélet ellen az ügyészség téves minősítés miatt és súlyosítás érdekében fellebbezést jelentett be.

A Fővárosi Törvényszék, mint másodfokú bíróság mindenben osztotta az ügyészi álláspontot, így a cselekmény minősítését fegyveresen elkövetett rablás bűntettének kísérletére változtatta, a börtönbüntetést 4 évre, a közügyektől eltiltást 5 évre súlyosította – áll a közleményben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 22.

Aláírták a négyoldalú megállapodást az igazságügyi reformhoz kapcsolt béremelésről

A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet. 

2024. november 22.

Feltárták a szervezett bűnözés trendjeit

A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.