Szexuális erőszakra kényszerített egy kiskorút


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Tatabányai Járásbíróság egy év tíz hónap fogházra ítélt csütörtökön egy fiatalkorú fiút, aki egy diáktáborban kiskorú sértettet kényszerített szexuális tevékenységre egy 12. életévét be nem töltött fiúval. Az ítélet nem jogerős.


A zárt tárgyalás után meghozott ítélet szerint a fiatalkorú V. I. két rendbeli szexuális erőszak bűntettének kísérletében bűnös, közvetett tettesként. Büntetésének végrehajtását három év próbaidőre felfüggesztették és kötelezték közel 250 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére.

Az ügy résztvevői 2016 októberében két napig az egyik Komárom-Esztergom megyei településen diáktáborban voltak. Az elkövető a táborban segítőként volt jelen. Az összejövetel második napján az esti órákban olyan játékot játszottak, ahol a rajtuk lévő ruhákat kellett zálogba adni.

[htmlbox BDT]

 

A játékot a fiatalkorú V. I. vezette, a részvevők egy idő után meztelenül vagy alsónadrágban tartózkodtak a szobában. Amikor a kiskorú sértettre került a sor, őt az elkövető arra kényszerítette, hogy szexuális tevékenységet folytasson egy 12 évnél fiatalabb fiúval. A kérésnek a sértett részben eleget tett, ennek a szobában lévő gyermekek tanúi voltak.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2023. december 6.

A Társaság a Szabadságjogokért és a Political Capital bejelentése után a Nemzeti Választási Iroda megkezdte a választópolgárok számára vonatkozó adatszolgáltatást

Az önkormányzati választás során szó szerint egy-két szavazaton is múlhat egy polgármesteri szék sorsa, ezért, ha lehet, még az országgyűlési választásnál is fontosabb, hogy a választásig hátralévő időszakban időről időre lássuk, hányan jelentik át magukat egyik településről a másikra. Az esetleges voksturizmus így lehet leleplezhető. 

2023. december 6.

A digitális állampolgárság külföldi mintái és alkotmányos pillérei

Az új digitális személyazonosítást szolgáló alkalmazás az Európai Parlament és a Tanács 910/2014/EU rendeletének (eIDAS rendelet) megfelelően kerül kialakításra. A norma azt szabályozza, hogy a bizalmi szolgáltatók hogyan nyújthatnak ügyfélazonosítási és az aláírás vitathatatlanságát biztosító szolgáltatásokat, valamint hogyan kell a működésüket szabályozni, illetve elismerni az EU összes tagállamában.