Tiltott szerencsejáték miatt emeltek vádat három emberrel szemben


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészség vádat emelt két férfival és egy nővel szemben, akik illegális, pénzdíjas pókerversenyeket szerveztek egy újpesti bérelt klubban – közölte a Fővárosi Főügyészség kedden.

Azt írták, hogy  a vádlottak 2020 decembere és 2021 februárja között heti rendszerességgel, de gyakran hetente többször, összesen 19 alkalommal rendeztek engedély nélkül pénzdíjas pókerversenyeket egy IV. kerületi klubhelyiségben, amit az egyik vádlott – egy 59 éves férfi – kifejezetten erre a célra bérelt.

Az illegális szerencsejátékot a másik, szintén 60 év körüli férfi szervezte: a játékban részt vevőket mobiltelefonon értesítette a játéknapokról, a rendezési szabályokról, a nevezési összegről, valamint megszervezte a hazaszállításukat is.

A játékosok részére az ételről, italról a vádlott nő gondoskodott. Az ügyészség szerint a játékosoknak a játék elején 12 000 forintot kellett készpénzben befizetniük, amiért zsetonokat kaptak. A nyomozók 2021. február 12-én csaptak le az újpesti klubban folyó tiltott szerencsejátékra, amelyben aznap 15 játékos vett részt. A nyomozó hatóság a szervezőktől több mint 500 000 forintot foglalt le a helyszínen, ez volt a játékosok aznapi „befizetése”.

A Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészség a két férfit és a nőt – utóbbit mint bűnsegédet – tiltott szerencsejáték szervezésének bűntettével vádolja, és velük szemben pénzbüntetés kiszabását, valamint vagyonelkobzást indítványoz a vádiratban.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 28.

Hivatali visszaélésért ítélték el a zalai jegyzőt

Hivatali visszaélés és költségvetési csalás bűntettében mondta ki – nem jogerősen – bűnösnek a Zalaegerszegi Törvényszék azt a zalai jegyzőt, aki a 2022-es választások idején „visszaforgatott” magának némi pénzt – olvasható a birosag.hu-n.

2024. június 27.

A mesterséges intelligencia emberközpontú korszakának küszöbén állunk

Lehetnek-e a mesterséges intelligenciának jogai? Hogyan lehet emberközpontúan szabályozni a technológia használatát? Ki a felelős azért, hogy a mesterséges intelligencia milyen döntéseket hoz? Mit kell tudni a technológia emberi jogi és ipari vonatkozásairól? Az ELTE tudományos-ismeretterjesztő videósorozatának legújabb részében Darázs Lénárd, az ELTE általános rektorhelyettese tárja fel az MI jogi aspektusait.

2024. június 27.

Jön a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás

Egyszerűsítheti a jogviszonyok mindennapi ügyintézését az adóhatóság vezetésével működő konzorcium uniós támogatással létrejövő fejlesztése, a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás (KJNY) – közölte a NAV.