Volt rendőrök ellen emeltek vádat korrupció miatt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A sofőr a rendőrök lefizetése után jelezte az esetet a főnökének, aki minderről értesítette a rendőrök elöljáróit, akik egy ellenőrzés keretében megtalálták a jogtalan előnyként elfogadott bankjegyet.

A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség előnyért hivatali kötelességét megszegve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat három férfi, köztük két egykori rendőr ellen a Debreceni Törvényszék Katonai Tanácsánál.

A Központi Nyomozó Főügyészség közleményben azt írta, hogy 2019 májusában a két rendőr határrendészeti járőrszolgálatot látott el Hajdú-Bihar megyében, amikor egy két település közötti útszakaszon megállítottak egy fát szállító pótkocsit vontató járműszerelvényt.

A rendőrök intézkedni kezdtek a járművet vezető 49 éves férfival szemben és közölték vele, hogy szabálysértést követett el, mert a járműszerelvénnyel az adott úton nem közlekedhetne.

Amikor az egyik rendőr az intézkedés helyszínéről kissé eltávolodott, a másik rendőr felajánlotta a férfinak, hogy ha pénzt ad nekik, akkor elkerülheti a szabálysértési eljárást és a szankciót. A férfi ebbe beleegyezett és megkérdezte, mennyit adjon, amire a rendőr azt válaszolta, hogy „mindkettőjüknek elegendőt”.

korrupció

A férfi ezután a neki korábban visszaadott forgalmi engedélybe rejtve, egy tízezer forintos bankjegyet adott át a rendőrnek, aki a pénzt magához vette, majd azt társának adta, aki ezzel egyetértve, azt kabátjának belső zsebébe tette.

A sofőr a történteket távozása után jelezte főnökének, aki minderről értesítette a rendőrök elöljáróit, akik egy ellenőrzés keretében megtalálták náluk a jogtalan előnyként elfogadott bankjegyet. A korrupciós pénzt átadó férfi a nyomozás során beismerő vallomást tett, míg a két rendőr – akiknek azóta megszűnt szolgálati jogviszonya – tagadta a bűncselekmény elkövetését.

Az ügyészség vádiratában a vesztegető férfival szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett, míg a volt rendőrökkel szemben végrehajtandó szabadságvesztés büntetés kiszabását indítványozta.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 15.

Hová lehet fordulni, ha a szolgáltató korlátozza vagy törli a közösségi profilt?

Az online platformok használatakor – ideértve a közösségi és tartalommegosztó oldalakat – a felhasználók gyakran szembesülnek egy-egy bejegyzésük, hozzászólásuk törlésével, de akár a profiljuk korlátozásával is anélkül, hogy az érintett szolgáltató a döntését indokolta volna. Augusztus óta ilyen esetben egy peren kívüli vitarendezésre létrehozott, szakmailag független testülethez, az Online Platform Vitarendező Tanácshoz (OPVT) lehet fordulni.

2024. október 15.

„Halaszthatatlan a bírák és az igazságügyi alkalmazottak bérének rendezése!”

A címben szereplő állásfoglalásukat alátámasztó adatokat és tényeket mutattak be a Fővárosi Törvényszék vezetői azon a háttérbeszélgetésen, amelyet 2024. október 14-én tartottak Budapesten. A rendezvényen a bíróságok működését napjainkban leginkább érintő kérdésekről beszéltek a megszólalók: röviden ismertették az ítélkező tevékenységet alapvetően befolyásoló jogszabályváltozásokat, majd szó esett az igazságügyi alkalmazottak nagyarányú elvándorlásának okairól és következményeiről.