Hiánypótló szakjogász képzések Szegeden


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Neves külhoni és magyar professzorok, mély elméleti és szakmai tapasztalattal és tekintéllyel rendelkező oktatók gondoskodnak a képzések tudományos színvonaláról.


A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara számos hiánypótló képzést indít a 2017/2018-as tanév őszi félévében.

Jogi diplomával LLM cím, egyéb társadalomtudományok területén megszerzett mester fokozatú diplomával szaktanácsadó végzettség szerezhető! A képzések nyelve angol, illetőleg német!

 

Választható szakképzések:

  • Nemzetközi és európai kereskedelmi és befektetési jogi szakjogász / Szaktanácsadó képzés,
  • valamint
  • Amerikai Jogi Szakértői Képzés
  • Angolszász jogi és Angol Jogi Szakfordítói / Szaktanácsadói Képzés
  • Német Jogi Képzés
  • Német jogi szakfordító szakjogász /szaktanácsadó Képzés

Jelentkezési határidő:

  • Nemzetközi és európai kereskedelmi és befektetési jogi szakjogász és szaktanácsadó képzés: 2017. szeptember 15.
  • Angolszász képzések esetén: 2017. szeptember 9.
  • Német jogi képzések esetén: 2018. szeptember 10.

 

További információk az Egyetem honlapján érhetőek el.

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 9.

Jogszabályfigyelő 2024 – 36. hét

Alábbi cikkünkben a 2024/85–86. számú Magyar Közlönyben és a Bírósági Határozatok (Kúriai Döntések) 2024/8. számában megjelent szakmai újdonságok közül válogattunk.

2024. szeptember 4.

Nyelvi modellek és AI alkalmazások a jogi munkában I. rész

A különböző generatív mesterséges intelligencia alkalmazások bevezetése a jogi munkavégzési folyamatok támogatásába jelentős változásokat hozhat a jogászok életében. Ennek a cikksorozatnak ezért az a célja, hogy bemutassa, milyen újításokat jelentenek a nyelvi modellekre épülő megoldások a korábbi módszerekhez képest, milyen feladatokban képesek támogatni a jogászi munkavégzést, milyen korlátai vannak jelenleg az elterjedésüknek, valamint milyen különböző jogi, etikai, társadalmi kihívásokat hoznak létre. Ez a cikksorozat első része, amelyben azt járom körül, hogy miben jelentenek újítást az olyan nyelvi modellekre épülő megoldások, mint a ChatGPT, a Gemini és a Claude a korábbi mesterséges intelligencia alkalmazásokhoz képest.