Holisztikus szemlélet – Komplex ügyfélkiszolgálás
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Beszélgetés dr. Göndöcz Péterrel, aki két éve erősíti a Deloitte Legal hálózatának magyarországi csapatát. A 70 országban működő Deloitte Legal Ügyvédi Iroda hazai képviselője főként a társasági jog, fúziók és vállalatfelvásárlások terén tevékenykedik. Pályafutása során kizárólag nemzetközi ügyvédi irodákban tevékenykedett.
Miért döntött úgy, hogy tradicionális nemzetközi ügyvédi irodából vált egy újszerű ügyvédi iroda felé?
Pályafutásom túlnyomó részét hagyományos nemzetközi ügyvédi irodáknál töltöttem. Jelöltként a Köves Clifford Chance Ügyvédi Irodában kezdtem gyakorolni a hivatást, majd a principálisomat követve a Faludi Wolf Theiss Ügyvédi Irodában folytattam a karrierem. A szakmai tevékenységem fókuszát jelentő vállalatfelvásárlási tranzakciókra jellemző sokszínű feladataim mellett itt alkalmam nyílt kizárólag adótanácsadással foglalkozó ügyvédkollégákkal való szoros együttműködésre is. A klasszikus jogi területeken túlmutató, így például adózási, számviteli megfontolások érvényesítése a mindennapi feladatok során és ennek az ügyfelek általi rendkívül pozitív fogadtatása tette kézzel foghatóvá számomra azt, hogy a különböző szakterületek és szakemberek napi szintű együttműködése nagyon komoly értéket képvisel az ügyfelek számára, valamint a hagyományosnál szélesebb körben teszi lehetővé komplex üzleti kihívások megoldását. Ez a pozitív tapasztalat jelentős mértékben hozzájárult ahhoz, hogy a Deloitte Legal-höz csatlakoztam. A Deloitte egy globális szintű elhatározás részeként 4-5 évvel ezelőtt Magyarországon és egész Közép-Kelet-Európában is elkezdte kiépíteni a hagyományos könyvvizsgálati, pénzügyi- és adótanácsadó területekkel teljes mértékben integráltan működő jogi tanácsadási üzletágát. Tette ezt azzal a céllal, hogy holisztikus szemlélettel, a különböző területek szakértőinek együttműködésére alapítva nyújtson megoldásokat mind a jogi, mind pedig a nem kizárólag jogi kihívásokkal hozzá forduló gazdasági szereplők számára, és ezzel a hagyományos szakterületei mellett az ügyvédi piacon is piacvezetővé váljon. E stratégiai cél keretében kaptam két éve megkeresést a vállalatfelvásárlásokkal foglalkozó jogi terület felépítésére és vezetésére. A könyvvizsgálati, pénzügyi és adótanácsadói, valamint a saját szakterületem együttműködéséből adódó nyilvánvaló szinergiákra és lehetőségekre tekintettel a váltás mellett döntöttem. A csatlakozásomkor 7 fős magyar Deloitte Legal irodánál ma már 18 jogász dolgozik a klasszikus ügyvédi értékeken alapuló, de új típusú jogi praxis megteremtésén, globálisan pedig 70 országban rendelkezünk irodával.
Göndöcz Péter: Óriási segítség, ha az ember belelát az üzleti motivációk és a tranzakció pénzügyi oldalába is, ebben nagy segítséget jelent más szakterületek képviselőivel együtt dolgozni
Mit szeret a legjobban a munkájában?
A vállalatfelvásárlások és a vállalatok reorganizációja során az ember mindig más típusú, más iparágból jövő vállalatokkal, tulajdonosokkal és ügyvezetéssel találkozik, ami folyamatos változatosságot ad a munkának mind szakmai, mind pedig emberi oldalról. Ha valamit ki kellene emelnem, ez a változatosság lenne az. Mindig új szempontokra és sajátosságokra kell figyelni, gyorsan meg kell érteni az ügyfelek problémáit, céljait, azonosítani és hatékonyan képviselni kell az érdekeiket. Ehhez óriási segítség, ha az ember belelát az üzleti motivációk és a tranzakció pénzügyi oldalába is, ebben nagy segítséget jelent más szakterületek képviselőivel együtt dolgozni.
Számos szakmai konferencián előad, oktat az egyetemen. Legutóbb az Agrárvállalkozások értékesítésre való felkészítése címmel tartott előadást egy több száz fős konferencián.
Igyekszem a szakmai életben mind előadóként, mind pedig résztvevőként aktívan közreműködni. Ez elengedhetetlen a folyamatos tájékozódáshoz, a piacismeret aktualitásának fenntartásához, szakmai párbeszédekhez, értékes új kapcsolatok kialakításához. A Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara által szervezett posztgraduális képzés keretében cégfelvásárlások témakörben tartok képzést végzett jogászkollégáknak. Nagy megtiszteltetés és öröm, hogy a szeretett, nagyra becsült és méltán híres alma mater oktató munkájában részt vehetek.
|
2016. május 11-12. között kerül megrendezés a II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia, melynek fő témái között az új Ptk. gyakorlata, valamint az új polgári perrendtartás szerepel.
Napijeggyel a részvétel mindössze 39.990 Ft+ áfa!
Részletes program és jelentkezés >>
|
Jövőbeli tervek?
A mi szakmánk naprakészséget, folyamatos megújulást követel. Ennek megfelelően önmagam és a környezetem folyamatos képzésében, az ismeretek szélesítésében, az újdonságokra való nyitottságban látom a siker kulcsát hosszú távon.
Göndöcz Péter |
A Pécsi Tudományegyetemen 2006-ban szerezte jogi diplomáját. Később ugyanitt közgazdasági, majd politológus oklevelet is szerzett. Szakmai ismereteit számos külföldi egyetemi és szakmai képzésen bővítette. Ügyvédjelöltként a Köves Clifford Chance Ügyvédi Irodánál dolgozott. A Deloitte Legal hálózatához a Faludi Wolf Theiss Ügyvédi Irodától érkezett, ahol szenior ügyvédként tevékenykedett. Szabadidejét a családjával, 8 hónapos kislányával és ugyancsak ügyvéd feleségével tölti. A megterhelő hétköznapokat sporttal és utazással vezeti le. |
Miért döntött úgy, hogy tradicionális nemzetközi ügyvédi irodából vált egy újszerű ügyvédi iroda felé?
Pályafutásom túlnyomó részét hagyományos nemzetközi ügyvédi irodáknál töltöttem. Ügyvédjelöltként a Köves Clifford Chance Ügyvédi Irodában kezdtem gyakorolni a hivatást, majd a principálisomat követve a Faludi Wolf Theiss Ügyvédi Irodában folytattam a karrierem. A szakmai tevékenységem fókuszát jelentő vállalatfelvásárlási tranzakciókra jellemző sokszínű feladataim mellett itt alkalmam nyílt kizárólag adótanácsadással foglalkozó ügyvéd kollégákkal való szoros együttműködésre is. A klasszikus jogi területek túlmutató, így például adózási, számviteli megfontolások mindennapi feladatok során való érvényesítése és ennek az ügyfelek általi rendkívül pozitív fogadtatása tette kézzel foghatóvá számomra azt, hogy a különböző szakterületek és szakemberek napi szintű együttműködése nagyon komoly értéket képvisel az ügyfelek számára és a hagyományosnál szélesebb körben teszi lehetővé komplex üzleti kihívások megoldását.
Ez a pozitív tapasztalat jelentős mértékben hozzájárult ahhoz, hogy a Deloitte Legal-höz csatlakoztam.
A Deloitte egy globális szintű elhatározás részeként 4-5 évvel ezelőtt Magyarországon és egész Közép-Kelet –Európában is elkezdte kiépíteni a hagyományos könyvvizsgálati, pénzügyi- és adótanácsadó területekkel teljes mértékben integráltan működő jogi tanácsadási üzletágát azzal a céllal, hogy holisztikus szemlélettel, a különböző területek szakértőinek együttműködésére alapítva nyújtson megoldásokat mind a jogi, mind pedig a nem kizárólag jogi kihívásokkal hozzá forduló gazdasági szereplők számára és ezzel a hagyományos szakterületei mellett az ügyvédi piacon is piacvezetővé váljon.
Ennek stratégiai cél keretében kaptam két éve megkeresést a vállalatfelvásárlásokkal foglalkozó terület jogi terület felépítésére és vezetésére. A könyvvizsgálati, pénzügyi- és adótanácsadó területek, valamint a szakterületem együttműködéséből adódó nyilvánvaló szinergiákra és lehetőségekre tekintettel a váltás mellett döntöttem.
A csatlakozásomkor 7 fős magyar Deloitte Legal irodánál ma már 18 jogász dolgozik a klasszikus ügyvédi értékeken alapuló, de új típusú jogi praxis megteremtésén, globálisan pedig 70 országban rendelkezünk irodával.
Mit szeret a legjobban a munkájában?
A vállalatfelvásárlások és a vállalatok reorganizációja során az ember mindig más típusú, más iparágból jövő vállalatokkal, tulajdonosokkal és ügyvezetéssel találkozik, ami folyamatos változatosságot ad a munkának, mind szakmai, mind pedig emberi oldalról. Ha valamit ki kellene emelnem, ez a változatosság lenne az. Mindig új szempontokra és sajátosságokra kell figyelni, gyorsan meg kell érteni az ügyfelek problémáit, céljait, azonosítani és hatékonyan képviselni kell az érdekeiket. Ehhez óriási segítség, ha az ember belelát az üzleti motivációk és a tranzakció pénzügyi oldalába is, ebben nagy segítséget jelent más szakterületek képviselőivel együtt dolgozni.
Számos szakmai konferencián előad, oktat az egyetemen. Legutóbb „Agrárvállalkozások értékesítésre való felkészítése” témában tartott előadást egy több száz fős konferencián.
Igyekszem a szakmai életben mind előadóként, mind pedig résztvevőként aktívan közreműködni. Ez elengedhetetlen a folyamatos tájékozódáshoz, a piacismeret aktualitásának fenntartásához, szakmai párbeszédekhez, értékes új kapcsolatok kialakításához. A Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara által szervezett posztgraduális képzés keretében cégfelvásárlások témakörben tartok képzést végzett jogász kollégáknak. Nagy megtiszteltetés és öröm, hogy a szeretett, nagyra becsült és méltán híres Alma Mater oktató munkájában részt vehetek.
Jövőbeli tervek?
A mi szakmánk naprakészséget, folyamatos megújulást követel. Ennek megfelelően önmagam és a környezetem folyamatos képzésében, az ismeretek szélesítésében, az újdonságokra való nyitottságban látom a siker kulcsát hosszú távon.
dr. Göndöcz Péter
2006-ban szerezte jogi diplomáját a Pécsi Tudományegyetemen. Később ugyanitt közgazdasági, majd politológus diplomát is szerzett. Szakmai ismereteit számos külföldi egyetemi és szakmai képzésen bővítette. Ügyvédjelöltként a Köves Clifford Chance Ügyvédi Irodánál dolgozott. A Deloitte Legal hálózathoz a Faludi Wolf Theiss Ügyvédi Irodától érkezett, ahol szenior ügyvédként tevékenykedett. Szabadidejét a családjával, 8 hónapos kislányával és ügyvéd feleségével tölti. A megterhelő hétköznapokat sporttal és utazással vezeti le.