Ptk. és Pp. a változások tükrében


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A jogalkotó több olyan jogszabályon is dolgozik, amely alapvetően érinti a polgári jog területét. A május 11-12. között megrendezésre kerülő II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia fórumot teremt ezen témáknak, így szó lesz a készülő polgári perrendtartásról és a megújuló végrehajtásról egyaránt. A rendezvény apropóján dr. Tordai Ildikó ügyvéddel, visszatérő résztvevővel beszélgettünk a tavalyi konferencia tapasztalatairól és az idei programmal kapcsolatos várakozásairól.


2015-ben rendezték meg első alkalommal a konferenciát, melynek résztvevője volt. Mi vonzotta leginkább a programban, miért választotta ezt a rendezvényt a szakmai konferenciák sorából?

Az elmúlt évben nagyon megörültem, amikor találkoztam az új polgári törvénykönyvvel foglalkozó konferencia tematikájával. Gyakorló jogászként mindig is célom, hogy az elméleti felkészültségemet legalábbis szinten tartsam és a joggyakorlattal kapcsolatos ismereteimet is bővítsem. Úgy gondoltam, hogy ez a konferencia  mindkét kívánságomat teljesíteni fogja.

Mi tetszett Önnek legjobban a tavalyi rendezvényen? Melyik előadás, szekció volt a legérdekesebb?

A legjobban az tetszett, hogy a konferencia a legszebb reményeimen is túltett: Az előadók a szakmai legkíválóbbjai voltak, elméleti és gyakorlati szakemberek egyaránt.Számomra a személyiségi joggal, a sérelemdíjjal kapcsolatos előadások voltak a legérdekesebbek, de persze ez nagyon szubjektív megjegyzés, nehéz volna objektív sorrendet felállítani a kitűnő előadások között. A szemináriumokat illetően nehéz volt a választás, szívem szerint valamennyin részt vettem volna.

Miért döntött úgy, hogy újra részt vesz a konferencián?

Már az elmúlt évben eldöntöttem, hogy az idén is részt veszek a konferencián, s már előre jelzem, hogy a jövőre nézve is ez a szándékom. Egyfajta kellemes tradíciót teremtek a magam számára, az igényes előadások, a profi szervezés és a kellemes környezet gondolom másokat is örömmel tölt el.

Az idei tematikából mi fogta meg Önt a leginkább? Tudja már melyik szemináriumot fogja választani?

Az idei tematikát illetően talán a polgári perrendtartással kapcsolatos plenáris előadást várom a legjobban. A szemináriumokat illetően megint bajban leszek a sok érdekes program miatt, de most úgy gondolom, mindenképpen a joggyakorlattal kapcsolatos témájúakat választom majd.

Miért ajánlaná másnak is a részvételt?

Az a véleményem, hogy minden gyakorló jogász számára elengedhetetlenül fontos, hogy soha ne adja fel azt az igényt, hogy a tudása mindig naprakész legyen, hogy folyamatosan képezze magát.  Biztos vagyok benne, hogy ez a konferencia kitűnő lehetőség erre.    

II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia

2016. május 11-12. között kerül megrendezés a II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia, melynek fő témái között az új Ptk. gyakorlata, valamint az új polgári perrendtartás szerepel.

Napijeggyel a részvétel mindössze 39.990 Ft+ áfa!

Részletes program és jelentkezés >>

Dr. Tordai Ildikó

Gyakorló jogászként polgári, majd munkaügyi bíróként tevékenykedtem. Nagyon szerettem a bírói hivatást, az azzal együttjáró szakmai elmélyültséget. A változatosság azonban mindig vonzott, egy ideig csak a bíróságokat váltogattam, majd foglalkozást is váltottam, bíróból ügyvéd lettem. Ügyvédnek lenni is fantasztikus, szabadabb és mozgékonyabb szerintem, mint a bíráskodás. Érdemes mindkettőt kipróbálni, örülök, hogy számomra ez megadatott. Ügyvédként a leginkább vonzónak találom a sikert, az örömöt, amelyet egy nyertes perben az ítélet kihirdetésekor érezhetünk. Némelyek talán úgy gondolják, hogy a siker szerencse kérdése. Mi ügyvédek tudjuk, hogy ez nem igaz, valójában a siker kemény munka eredménye. A szakma által megkövetelt profizmus szerencsére kellemes módszerekkel is elérhető, mint pl. egy konferencián való részvétel, amely üde színfolt lehet  „harcos” életünkben.                


Kapcsolódó cikkek

2024. április 26.

Így választ jogi adatbázist egy nagy ügyvédi iroda

A DLA Piper magyarországi csapata 1988 óta nyújt jogi szolgáltatásokat hazai és nemzetközi ügyfelei részére, jelenleg az egyik legnagyobb hazai ügyvédi iroda. Mi alapján választ egy ekkora ügyvédi iroda jogi adatbázist? Milyen szempontokat vesznek figyelembe, milyen funkciókat tartanak fontosnak a napi munkavégzés során? Erről beszélgettünk az ügyvédi iroda munkatársával.