Szerb cigarettacsempészeket fogtak el az M1-esen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Közel húszezer doboz cigarettát próbált Ausztriába csempészni a hét elején az M1-es autópályán két férfi, a bíróság első fokon mindkét elkövetőt két év és két hónap börtönbüntetésre ítélte, és öt évre kiutasította az országból – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség csütörtökön.

Reszl Ildikó főügyész tájékoztatása szerint a férfiak a magyar-szerb államhatár közelében egy harmadik személy felbujtására külön-külön elvállalták, hogy pénzért Bécsbe szállítják a zsákokba csomagolt, szerb zárjeggyel ellátott dohányárut.

A két osztrák rendszámú járművet az autópályán Nagyigmánd, illetve Ács térégében ellenőrizték és több mint 17 500 doboz cigarettát foglaltak le.

A Komáromi Járásbíróság az ügyészség indítványára mindkét férfit 2 év 2 hónap börtönbüntetésre és 5 év kiutasításra ítélte, továbbá a tőlük lefoglalt cigarettát elkobozta. Az elsőfokú ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlottak és védők enyhítésért jelentettek be fellebbezést. A bíróság elrendelte a vádlottak letartóztatását.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.