EUB-verdikt a vádlott távollétében meghozott ítéletről
Az EU luxembourgi bírósága szerint megfelelő feltételek mellett a vádlott fellelhetetlensége esetén, távollétében is megtartható a tárgyalás vagy hozható büntetőítélet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Párizsban csütörtökön megkezdődött az évtized legnagyobb klímapere.
Kétmillió állampolgár és számos civilszervezet azért perelte be a mindenkori kormányt, mert az nem tett eleget a 2015-ös párizsi klímaegyezményben lefektetett célok eléréséért.
A szegényeket támogató OXFAM francia igazgatója, Cécile Duflot szerint a felelősség a politikusokat terheli.
Nem a hétköznapi emberek dolga felvenni a harcot a környezetkárosítás ellen. Az államnak kell megfelelő törvényeket hoznia. Központi akarat nélkül semmire se jutunk – mondta.
A Greenpeace hajnalban kihelyezett egy 30 méteres transzparenst a bíróság épülete elé, amelyen a támogatók folyamatosan növekvő száma volt látható. Az NGO-k 100 tanút fognak beidézni a tárgyalásra, és további 25000 állásfoglalást rögzítettek online.
Ha születne egy elmarasztaló ítélet, akkor végre nem csak a civil szervezetek hívnák fel a figyelmet a mulasztásokra, hanem a bíróság is. Azoknak a politikusoknak, akik eddig környezetvédőként tetszelegtek, valódi lépésekre kéne elszánniuk magukat. A francia állam nem színlelhetne többé – mondta a franciaországi Greenpeace igazgatója, Jean-Francois Julliard.
Párizs 5 éve vállalta, hogy az ipari forradalomkor mérthez képest plusz 2 Celsius-fok alatt tartja a felmelegedés mértékét és 2050-re klímasemlegessé válik. Ez viszont a jelenlegi ütemben elérhetetlennek tűnik.
Az EU luxembourgi bírósága szerint megfelelő feltételek mellett a vádlott fellelhetetlensége esetén, távollétében is megtartható a tárgyalás vagy hozható büntetőítélet.
Technológiai vezetők találkoztak az amerikai törvényhozókkal a Capitol Hillben, hogy megvitassák az AI szabályozás jövőjét.
Egy férjezett, menekült kiskorú lány családegyesítési jogával kapcsolatban született döntés az Európai Unió Bíróságán egy Belgiumban kezdődött humanitárius vízumkérelmi ügy nyomán.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!