Megkezdődött a Bataclan-per


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Megkezdődött a 2015-ös párizsi terrortámadások vádlottjainak pere. Az eljárás célja, hogy tisztázzák, pontosan mi is történt Párizsban és St-Denisben, amely következtében 130 ember meghalt, és közel négyszáz ember megsebesült.

Az elhunytak gyászolói és a túlélők pedig igazságtételre várnak. Francia földön ez a merényletsorozat volt a II. világháború óta elkövetett legsúlyosabb támadás. A tárgyalást több mint 1000 rendőr biztosítja.

„Fogták a kalasnyikovokat, és lelőttek 130 embert, pedig amatőrök voltak. Kiket? Fiatal embereket? Korombelieket, és én még fiatalnak érzem magam. Söröztünk, hallgattuk a rock and rollt. Akik a teraszon voltak, mit vétettek? Barátokkal voltak, ittak. Mi rosszat csináltak? Semmit. Mégis lelőtték őket. Komolyan, ezen nem tudok túllépni. Igazságot kell szolgáltatni” – mondta az egyik túlélő, Thierry Maillot.

párizsi terrortámadás

A terrortámadás-sorozat egyetlen még életben lévő közvetlen résztvevője és 13 bűntársa áll most a bíróság elé. A 140 naposra tervezett tárgyalássorozatban 330 jogász és 1800 hozzátartozó és túlélő érintett, közülük 300-an tesznek majd vallomást, köztük François Hollande, aki a támadások idején Franciaország elnöke volt.

A legfőbb vádlottat négy hónappal a merényletek után sikerült elfogni. Ő bűntársaival ellentétben nem robbantotta fel magát, hanem elmenekült a helyszínről. Azóta is tagadja bűnösségét.

(hu.euronews.com)




Kapcsolódó cikkek

2024. július 9.

Olaszországban jogvita lett a strandolásból

Az olasz tengerpart elképzelhetetlenek strandfürdők nélkül. Az önkormányzatok évtizedekig átláthatatlanul adták ki az üzemeltetési jogokat, megsértve az uniós versenyjogot. A következőkben a szerző egy bizarr jogi és politikai vitát tár a Jogászvilág olvasói elé.

2024. június 24.

Mi köze a kékúszójú tonhalaknak a keresetek befogadhatóságához?

Cikkünkben az Európai Unió Működéséről Szóló Szerződés („EUMSz”) 263. cikkének (4) bekezdése alapján benyújtott közvetlen keresetek (megsemmisítési keresetek) egyes befogadhatósági feltételeit vizsgáljuk, elsődlegesen az Európai Unió Bírósága által kialakított esetjog alapján.