A felmondás indoklása, avagy „eltérő bánásmód” a munka világában
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az olasz versenyhatóság szerint a légitársaságoknak vissza kellett volna térítenie a légiutasoknak a koronavírus miatt törölt repülőjáratokra szóló jegyek árát.
Az olasz versenyhatóság 4,2 millió euró bírságot szabott ki a Ryanairre, amiért nem térítette meg a légiutasoknak a koronavírus miatt bevezetett vészhelyzet következtében 2020 júniusa után törölt járatokra szóló repülőjegyek vételárát – tette közzé a hatóság.
A versenyhatóság kifejtette, hogy az ír légitársaság „súlyosan tisztességtelen magatartást tanúsított” a tervezett járatok törlése során, a pandémiát használva okként, és az utasoknak utalványokat adva ahelyett, hogy visszafizették volna nekik a jegyeik árát.
A napokban az olasz versenyhatóság 2,8 millió euró bírságot szabott ki a brit EasyJetre és 1,4 millió eurót a spanyol Voloteára is ugyanezért.
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Az EU Bírósága arra kereste a választ, összeegyeztethető-e a vonatkozó uniós irányelvvel az a német jogszabály, melynek értelmében egy bank az „aktívák-passzívák” számítási módszere alapján tart igényt előtörlesztési kompenzációra.
Ismét terítékre került Luxembourgban a csoportos létszámleépítésre vonatkozó európai uniós irányelv értelmezése egy spanyol jogvita eldöntésével kapcsolatban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!