A felmondás indoklása, avagy „eltérő bánásmód” a munka világában
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az ügyészek szerepe az emberi jogok védelmében a veszélyhelyzet során.
Az Európa Tanács Európai Ügyészek Tanácsadó Testülete új véleményt fogadott el, amelyben a szokásos ügyészi feladatok vészhelyzet alatti gyakorlását taglalják, illetve új és kibővített tevékenységi köröket is bemutatnak, amellyel az ügyészi szervezet a koronavírushoz hasonló helyzetekre adhat megfelelő választ. A véleményből az is kiderül, hogy hogyan küzdhetők le a veszélyhelyzet jelentette kihívások az ügyészi szervezetben, valamint a világjárvány során folytatott nemzetközi együttműködéseket is bemutatják.
A vélemény azt vizsgálja, hogy az ügyészség a koronavírus járványhoz hasonló veszélyhelyzetek során hogyan teljesítheti küldetését a leghatékonyabban és egyben a legmagasabb színvonalon, tiszteletben tartva a jogállamiságot és az emberi jogokat. Az Európa Tanács tagállamainak ügyészei – sőt, a világ összes ügyésze – jelenleg azzal a kihívással néznek szembe, hogy munkájuk során a népegészségügyi vészhelyzetben hozott intézkedéseket hogyan alkalmazzák az emberek védelme érdekében, illetve új jogi intézkedéseket kell hozni. az emberi jogi kötelezettségek szigorú tiszteletben tartása mellett.
A világjárvány során bevezetett korlátozások érinthetik az Emberi Jogok Európai Egyezménye (EJEE) által védett polgári és politikai jogokat, valamint a gazdasági, társadalmi és kulturális jogokat, amelyek bizonyos kiszolgáltatott csoportok megkülönböztetését vonhatják maguk után. Ezért az ügyészek minden eddiginél fontosabb, hogy biztosítsák az EJEE tiszteletben tartását a tagállamokban a járvány és annak utóhatásai során.
(coe.int)
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Az EU Bírósága arra kereste a választ, összeegyeztethető-e a vonatkozó uniós irányelvvel az a német jogszabály, melynek értelmében egy bank az „aktívák-passzívák” számítási módszere alapján tart igényt előtörlesztési kompenzációra.
Ismét terítékre került Luxembourgban a csoportos létszámleépítésre vonatkozó európai uniós irányelv értelmezése egy spanyol jogvita eldöntésével kapcsolatban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!