A felmondás indoklása, avagy „eltérő bánásmód” a munka világában
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az ENSZ vizsgálóbizottságot állított fel az Ukrajnában elkövetett háborús bűnök kivizsgálása érdekében.
Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa (UNHRC) pénteken határozatot fogadott el a Független Nemzetközi Nyomozóbizottság felállításáról, amelynek célja az Oroszország által Ukrajnában elkövetett emberi jogi jogsértések kivizsgálása.
Az ukrán áldozatok tiszteletére egy percnyi néma csend után az UNHRC tagjai elsöprő többséggel, 32:2 arányban fogadták el a határozatot, köztük Franciaország, Németország, Japán, Mexikó, Ukrajna, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok támogatásával.
A határozat elfogadását csak Eritrea és Oroszország nem támogatta. Más országok úgy döntöttek, hogy tartózkodnak.
Az újonnan elfogadott határozatban az ENSZ határozottan elítéli „az emberi jogok megsértését, valamint a nemzetközi humanitárius jog megsértését, amely Oroszország Ukrajna elleni agressziójából okoz”. Ezenkívül felszólítják Oroszországot, hogy vonja ki csapatait Ukrajnából.
A határozat értelmében az UNHRC elnöke három emberi jogi szakértőt nevez ki az újonnan létrehozott vizsgálóbizottságba. Ezeknek a szakértőknek: az Oroszország Ukrajna elleni agressziójával összefüggésben vizsgálnia kell minden állítólagos emberi jogsértést és visszaélést, valamint a nemzetközi humanitárius jog megsértését, és a kapcsolódó bűncselekményeket, amelynek során fel kell tárniuk a jogsértések és visszaélések tényállását, körülményeit és kiváltó okait; Továbbá ajánlásokat tesznek, különösen az elszámoltathatóságra vonatkozóan, mindezt a büntetlenség megakadályozása és az elszámoltathatóság biztosítása érdekében.
A tanács szavazása előtt több mint 18 ország és számos szervezet kommentálta az Ukrajna által az UNHRC elé terjesztett határozatot. A vita során „a felszólalók kijelentették, hogy szolidaritást vállalnak az ukrán néppel, és mély aggodalmukat fejezték ki az ukrajnai helyzet miatt”. A felszólalók arra is felszólították az UNHRC-t, hogy „tegye egyértelművé, hogy Oroszország bűnei nem maradnak büntetlenül”, és „függessze fel Oroszország tanácsi tagságát”.
A felszólalók Vlagyimir Putyint is azzal vádolták, hogy „háborús bűnös”, akit „felelősségre kell vonni az emberiség elleni bűncselekményekért”.
A múlt héten az amerikai törvényhozók határozatot nyújtottak be, amelyben felszólítják a Nemzetközi Büntetőbíróságot (ICC) és a Hágai Nemzetközi Bíróságot (ICJ), hogy vizsgálják ki az ukrajnai orosz háborús bűnöket.
Lindsey Graham amerikai szenátor és Victoria Spartz kongresszusi képviselő sajtótájékoztatót tartott, amelyben bejelentették a határozattervezetet, és elítélték Oroszország Ukrajna elleni támadásait.
Az ENSZ Emberi Jogi Főbiztosának Hivatala megerősítette, hogy 802 civil áldozata van Ukrajnában az orosz-ukrán konfliktus első hetében. Az áldozatok közül 249-en meghaltak és 553-an megsérültek.
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Az EU Bírósága arra kereste a választ, összeegyeztethető-e a vonatkozó uniós irányelvvel az a német jogszabály, melynek értelmében egy bank az „aktívák-passzívák” számítási módszere alapján tart igényt előtörlesztési kompenzációra.
Ismét terítékre került Luxembourgban a csoportos létszámleépítésre vonatkozó európai uniós irányelv értelmezése egy spanyol jogvita eldöntésével kapcsolatban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!