Kiválasztották a Kúria gyakornokait


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Idén mind a 15 pályázó munkáját megfelelőnek ítélte meg a Kúria vezetése, így a gyakornoki létszámot is megemelte. Idén negyedik alkalommal dolgozhatnak doktoranduszok a Kúrián.


A Kúria Dísztermében hallgatták meg, március 23-án a Kúria gyakornoki programjába jelentkező doktoranduszokat. Az eseményen jelen volt Dr. Darák Péter, a Kúria elnöke, a Kúria főtitkár-helyettese, a kollégiumok vezetői, tanácselnökök és bírák, valamint a doktori iskolák képviselői is.

A Kúria és az állam-és jogtudományi doktori iskolák által 2014-ben megkötött együttműködési megállapodás alapján a gyakornoki programba felvételt nyert doktorandusz hallgatók a kutatási témájukhoz kapcsolódó ügyekben eljáró tanácshoz kapnak beosztást. A program a kölcsönösség elvén alapul: a gyakornokok a Kúria ítélkező tanácsainak tevékenységét a tanácsra kiosztott ügyekben jogirodalmi kutatás végzésével, tudományos szakvélemény adásával segítik, ugyanakkor lehetőségük nyílik tárgyalások látogatására, a bírákkal történő konzultációra, továbbá tudományos kutatás céljából – elnöki engedéllyel – iratbetekintésre is.

Az idei évre meghirdetett gyakornoki helyekre 16 pályázat érkezett, amelyből csak 15-öt ismertettek, mivel az egyik pályázó visszavonta pályázatát.

A csütörtöki megbeszélés célja a pályázók és elképzeléseik, programjaik megismerése volt, valamint az, hogy mit várnak, mit kívánnak elérni a gyakornoki program során. A meghallgatást Dr. Molnár Gábor, a Kúria Büntető Kollégiumának tanácselnöke vezette.

(lb.hu)

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Jog és kommunikáció konferencia: a jog nemcsak a jogászoké

A Wolters Kluwer Hungary, a Szegedi Tudományegyetem Üzleti Jogi Intézete és az SZTE Európai Értékek Elemző Központja szervezésében május 15-én Szegeden rendezett konferencia célja volt, hogy megvilágítsa, felkészültek vagyunk-e mindazokra a kommunikációs jelenségekre, amelyekkel a technológiai fejlődés eredményeként a digitális környezetünkben nap mint nap szembesülünk és miként kezelhetők ezek adatvédelmi, versenyjogi és fogyasztóvédelmi jogi nézőpontból.

2024. május 16.

Az egyenlőség a digitális világban sem jelent egyformaságot

Sokfélék vagyunk, és digitális eszközeinket is sokféleképpen használjuk. A digitális térben sincs ez másképp. Idén májusban a harmadik csütörtök május 16-ra esik, ez a Global Accessibility Awareness Day (GAAD), az egyenlő esélyű digitális hozzáférés világnapja. A digitális akadálymentesség kiemelt témája volt a nemrégiben megrendezett Digital Compliance by Design & Legaltech konferenciának is. A GAAD alkalmából tesszük közzé a konferencia két résztvevője, dr. Megyeri Andrea és dr. Velegi Dorottya beszélgetését.