LegalTech Meetupok támogatják a jövő jogászainak munkáját, a jogi szakmák megújulását


Fejlődés szempontjából ma van a holnap tegnapja: a technológiai fejlődés, a digitalizáció a jogi szakmára is hatással van, és aki ma nem alkalmazkodik a változó helyzethez, nem használja ki az ebben rejlő lehetőségeket, akár már holnap versenyhátrányba kerülhet. A jogi szakmákat érintő innovációk, a legújabb trendek követésére kiváló alkalmat teremt a Wolters Kluwer Hungary LegalTech Meetup sorozata. A tudásmegosztás és szakmai networking terén egyedülálló és páratlanul sikeres rendezvénysorozat tavaly szeptemberben indult, következő ingyenes programja 2024. január 22-én lesz, amelynek témája a jogi működés hatékonyságának javítása a jogi munkafolyamatok automatizálásában rejlő lehetőségek révén.

A LegalTech a jogi szakma első számú támogatójává vált 

Bár a jogi szakmák gyakorlói egyre ritkábban kérdőjelezik meg a technológia fontosságát, a benne rejlő lehetőségeket továbbra is csak kevesen használják ki mindennapi munkájuk során. A szemléletváltást, az új megoldások felé történő nyitást késleltetheti azon szükséges ismeretek és készségek hiánya, melyek nélkül aligha alakítható ki az innovatív megoldásokkal szemben a bizalom. 

Erre próbál megoldást nyújtani a Wolters Kluwer Hungary, amely 2023 szeptemberében elindította LegalTech Meetup sorozatát. A rendezvények célja, hogy LegalTech vállalatként a jogi innováció iránt nyitott szakmabelieket és érdeklődőket összegyűjtse, és fórumot teremtsen a technológiai újításokkal és gyakorlati alkalmazási lehetőségükkel kapcsolatos gondolatok, tapasztalatok megosztásának. 

A ChatGPT-től az automatizációig – a hangsúly a gyakorlatias megközelítésen van 

Az ingyenes, havonta megrendezésre kerülő LegalTech Meetupokon a gyakorlatiasságon, az aktív részvételen, a kötetlen párbeszéden van a fókusz. Ezt segíti a rendezvény programjának kialakítása is: a meghívott előadók rövid, gondolatébresztő bevezetőjét, előadását követően kisebb csoportokban folyik tovább a beszélgetés, amit a tapasztalatok megosztása, illetve networking követ. Az előadók között szerepelt eddig Orbán Miklós, a londoni Gunnercooke nemzetközi ügyvédi iroda vezetőségének tagja, dr. Zorkóczy Miklós LL.M., a Legalaise Zorkóczy Ügyvédi Iroda alapítója, és Szabó V. László, a Lakatos, Köves és Társai Ügyvédi Iroda, Legaltech Lab legaltech tanácsadója; dr. Homoki Péter, Senior Counsel, CMS CMNO, dr. Vajda Viktor ügyvezető-helyettes, Neumann János Nkft. és dr. Urbán Viktor blockchain szakértő, Blockchain Koalíció, Neumann János Nkft. 

Az egyes meetupok témái követik a LegalTech trendeket, igyekeznek útmutatóul szolgálni a jogi szakmák aktuális kihívásaira. “A témákat összehangoljuk az újonnan létrejött digitális compliance üzletágunk céljaival is, mivel ezen a területen kiemelten fontos a LegalTech megoldások nyújtotta támogatás. Emellett figyeljük a nemzetközi LegalTech trendeket, és természetesen figyelembe vesszük a résztvevők visszajelzéseit is” – fogalmazott dr. Megyeri Andrea, a Wolters Kluwer Hungary Kft Innovációs és tartalomfejlesztési igazgatója, az esemény házigazdája. 

A korábbi rendezvényeken szó volt az NLP és LLM technológiáról, a ChatGPT nyújtotta lehetőségekről és kockázatokról, illetve a generatív AI jogi szakmára gyakorolt hatásáról, az okosszerződésekről és a dokumentumautomatizálás világáról, valamint a blockchain technológia jelenlegi kihívásairól és gyakorlati alkalmazási lehetőségeiről. 

A jogi munkafolyamatok automatizálása, a jogi szakmák működési hatékonyságát jelentősen növelő lehetőségek lesznek a LegalTech Meetup következő témája: az eseményre 2024. január 22-én kerül sor az újbudai Adaptérben. Az esemény különleges lehetőséget nyújt arra, hogy az érdeklődők első kézből ismerjék meg az irodai, jogi munkafolyamatok automatizálásának lehetőségeit a Microsoft Copilot, a Power Automate és a Praetor AI újdonságain keresztül. Ezt követően kötetlen workshop formában beszélgethetnek a témában érdekelt szakemberekkel arról, milyen lehetőségek nyílnak a hatékonyság növelésére a technológia alkalmazásán keresztül.  

A január 22-i LegalTech Meetupra itt tud regisztrálni 




Kapcsolódó cikkek

2024. május 6.

A feketedoboz jelensége és következményei a mesterséges intelligencia alapú technológiákban

Vajon mennyire átlátható a mesterséges intelligencia működése? A „black box” kifejezés azt sugallja, hogy egy rendszer működése gyakran rejtély az emberek számára. De mi történik, ha például az OpenAI által fejlesztett ChatGPT algoritmus működését vizsgáljuk? És vajon ez a „fekete doboz” jelenség milyen kérdéseket vet fel a jogi és szabályozási követelmények teljesítésének képességéről, valamint a hibás döntésekért való felelősségről?

2024. május 3.

Nem mindennapi jogesetet kellett megoldaniuk a joghallgatóknak a Polgári Jogi Jogesetmegoldó Versenyen

Második alkalommal szervezte meg a Polgári Jogi Jogesetmegoldó Versenyt a Magyar Országos Közjegyzői Kamara. A versenyre bármelyik magyarországi egyetem jogász szakos hallgatója jelentkezhetett, aki legalább négy lezárt félévet maga mögött tudott. A szakmai megmérettetésen, amelynek fővédnöke Tuzson Bence igazságügyi miniszter volt, idén hét budapesti és vidéki egyetem 20 negyedéves hallgatója vett részt.

2024. május 2.

Kincsen vagy bombán ülünk, ha hasznosítani kívánjuk az adatvagyont?

A digitális gazdaságban mind többen érezzük úgy, hogy általános közérzetünket minden téren meghatározza, hogy a régi és bevált rutinokat újra és újra felül kell vizsgálnunk. A Data Act is azon szabályok közé tartozik, amelyek végképp megkerülhetetlenné teszik a vállalati adatvagyon hasznosításának újragondolását, és ezzel összefüggésben az adatalapú technológiák, így különösen a mesterséges intelligenciára vonatkozó innovációs stratégia alapjainak kiépítését.