16 milliárdos bírságot kapott az Instagram Írországban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A felhasználók üzleti profilra váltottak, de nem tudták, hogy ezzel telefonszámuk és e-mail-címük is nyilvános lesz.

Az ír adatvédelmi hatóság 405 millió euróra, vagyis nagyjából 16,2 milliárd forintra büntette az Instagramot a kiskorú felhasználók magánéletének megsértése miatt – írta meg a BBC. A régóta húzódó ügy a gyerekek adataira, különösen a telefonszámukkal és az e-mail-címükkel kapcsolatos adatkezelésre fókuszált.

A lap beszámolója szerint néhányan üzleti profilra váltottak, hogy könnyebben elérjék a felhasználói fiókkal kapcsolatos adatokat, ám arról nem tudtak, hogy ezzel az adataik egy részét is nyilvánosságra hozzák. A cég anyavállalata, a Meta közölte: fellebbezni fog a döntés ellen.

A cég szóvivője szerint a kereset egy korábbi működési móddal foglalkozott, holott azóta már több lépést is tettek annak érdekében, hogy a felhasználók adatai biztonságban legyenek. „A 18 éven aluli felhasználók adatai eleve privátra vannak állítva, így azokat csak ők, illetve az általa ismert személyek láthatják” – emelte ki a szóvivő.

A BBC megjegyezte: az ír adatvédelmi hatóság soha nem szabott még ki ekkora bírságot a GDPR megsértése miatt.

(hvg.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 31.

Az EU eljárást indított a Temu ellen a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabály alapján

Az Európai Bizottság eljárást indított csütörtökön a Temu ellen annak megállapítására, hogy a kínai online kereskedelmi óriásvállalat megsértette-e a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabályt az illegális termékek értékesítésével, a szolgáltatás esetleges függőséget okozó kialakításával, a felhasználók számára vásárlások ajánlására használt rendszereivel, valamint az adatokhoz való hozzáféréssel kapcsolatos területeken.Az uniós bizottság közleménye szerint a vizsgálat a Temu által szeptember végén benyújtott kockázatértékelési jelentés alapján indult, és arra összpontosít, hogy a vállalat rendszerei arra szolgálnak-e, hogy korlátozzák a nem megfelelő termékek értékesítését az Európai Unióban.

2024. október 30.

Mit tehet a munkavállaló, ha elfogyott az éves fizetett szabadsága?

Év vége közeledtével felmerül a kérdés, pontosan mi történik, ha valakinek elfogy az éves szabadságkerete. Az éves fizetett szabadság a munka világában alapvető jog, amelyet minden munkavállaló igénybe vehet. A szabadság kiadása mindig a munkáltató felelőssége és kötelezettsége, ennek ütemezése során számos jogszabályi előírást kell figyelembe vennie.