LawyerUp – az ügyvédkeresés új útjai (X)


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Elindult a LawyerUp, a magas szaktudású ügyvédeket és az őket kereső ügyfeleket összekapcsoló online platform. Az ügyvédkereső weboldal és adatbázis a kor kihívásainak megfelelő marketingeszközt biztosít az ügyvédek és kiváló információszerzési forrást az ügyfelek számára, akik megalapozottabb döntéseket hozhatnak a LawyerUp segítségével.


A LawyerUp-ot két gyakorló ügyvéd, Pók László és Vajda János másfél év előkészítő- és fejlesztési munka után indította útjára, abból a felismerésből kiindulva, hogy olyan szakmák esetében is, ahol a bizalom az együttműködés elengedhetetlen alapja, átláthatóságra van szükség az ügyfél sajátos igényeihez illeszkedő szaktudással rendelkező szakember megtalálásához.

Mi indította Önöket arra, hogy belevágjanak a LawyerUp fejlesztésébe?

Pók László: Már egy évtizede dolgozunk jogászként, és régóta foglalkoztatott bennünket a gondolat, hogy miként alkalmazhatóak a különböző innovatív megoldások az ügyvédi szakma esetében. A fejlesztésnek azzal a felismeréssel indultunk neki, hogy az online eszközök megjelenésével és terjedésével az ügyvédkeresési szokások is átalakulnak. Erről árulkodnak a nemzetközi trendek is, az Egyesült Államokban például 2013-ban az ügyvédet keresők több mint háromnegyede használt online eszközt a keresési folyamat során. Ez a trend pedig egyre inkább érvényesül Európában is. Fontosnak tartjuk egyben azt is, hogy ráirányítsuk a figyelmet az ügyvédkeresés során az ügyvédi szolgáltatást igénybe vevők tudatosságának fontosságára. Hiszünk abban, hogy csak a kellően tudatos ügyfél kapja meg a számára megfelelő szolgáltatást.

Mik a fő erősségei a LawyerUp szolgáltatásának?

Vajda János: A fejlesztés eredményeként a LawyerUp egy könnyen kezelhető felületet biztosít az ügyvédeknek, akik egy gyors regisztrációt követően szakmai profilt alakíthatnak ki az oldalon. A weboldalra látogató felhasználók pedig jogi kérdéseket tölthetnek fel és a korábbi kérdésekre adott és hasznosságuk szerint értékelt ügyvédi válaszok között böngészhetnek, így könnyen meggyőződhetnek a regisztrált ügyvédek szaktudásáról. A nálunk regisztrált ügyvédek az oldalon végzett aktivitásukkal javítják online jelenlétüket és gondozzák arculatukat. Itt az nyer, aki a legaktívabb!

P. L.: A LawyerUp csapatával folyamatosan figyeljük és elemezzük a releváns témákat és kulcsszavakat, amelyek a felhasználók érdeklődésére tartanak számot. Online marketingeszközökkel célozzuk a jogi információkat kereső felhasználókat, tehát a lehetséges ügyfeleket, hogy minél könnyebben jussanak el a megfelelő ügyvédekhez az őket érdeklő témákon keresztül. Másrészt kedvező ajánlatokkal és online megjelenéssel lehetőségeket biztosítunk az ügyvédeknek, hogy erősíteni tudják jelenlétüket és ismertté váljanak a jogi képviseletet keresők számára.

Milyen egyéb eszközökkel jutnak el a jogkeresőkhöz?

V. J.: Az oldal népszerűsítését szolgálja többek között a Jogi Sztorik szakmai blog, amely jogi tanácsokkal és praktikus tippekkel áll az olvasók rendelkezésére. A blog máris igen népszerűnek bizonyul, három hónappal az indulása után több, mint 40.000 lapletöltésnél tart.

Az ügyvédi marketing kapcsán mindig felmerül, hogy miként egyeztethető össze az ügyvédek marketingtevékenysége a hivatásukkal szemben támasztott elvárásokkal, illetve egész konkrétan a Magyar Ügyvédi Kamara Etikai Szabályzatában foglaltakkal?

V. J.: Kifejezetten szem előtt tartottuk a termék kialakítása során, hogy az ügyvédeknek a weboldalunkon való megjelenése és aktivitása összhangban legyen a szakmánk etikai szabályaival és az ügyvédi hivatás méltóságával. Az online jelenlét és az etikus ügyvédi magatartás nem egymást kizáró fogalmak. Fontos, hogy az ügyvédek lépést tartsanak a korral és a technikai fejlődéssel, de az is, hogy a modern eszközök használata során továbbra is betartsák szakmájuk etikai szabályait. Emellett fontos célkitűzésünk, hogy felállítsunk és működtessünk egy, az innovációkra nyitott ügyvédi szakmai közösséget. A LawyerUp ennek érdekében tudástárában folyamatosan információkkal látja el az ügyvédeket az online eszközök helyes, etikus és hatékony használatával kapcsolatban, továbbá ezért is működtetjük a LawyerUpdate szakmai blogot. Azzal is támogatni kívánjuk az innovációk iránt elkötelezett ügyvédeket, hogy egy éves díjmentes előfizetést kínálunk mindazoknak az ügyvédeknek, akik 2009. január 1. napja után kerültek felvételre az ügyvédi kamara névjegyzékébe. Szeretnénk megadni a segítséget a kezdő praxisoknak ahhoz, hogy online jelenlétüket hatékonyan tudják kezelni és gondozni.

Milyen terveik vannak a közeljövőre nézve?

P.L.: A következő, előttünk álló nagy lépés a LawyerUp nemzetközi szolgáltatásának elindítása. Ennek során a jelenleg végső simítások alatt álló nemzetközi oldalunkat élesítjük és ezzel – első körben főleg Európában – szeretnénk megkönnyíteni az ügyfeleknek a határon átnyúló ügyvédkeresést, míg az ügyvédeknek azt, hogy praxisuk számára külföldről is új ügyfeleket szerezhessenek.

www.lawyerup.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. május 15.

Fontos határidő közeledik a gazdasági szankciókkal érintett magyar cégeknek

Az ukrán-orosz háborúra reagálva az Európai Unió a közelmúltban újabb gazdasági szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Az egyik legfontosabb változás, hogy bizonyos, az orosz cégek vagy szervek részére nyújtható, biztosítható vagy értékesíthető szolgáltatások, amelyek eddig a szankciók alól mentességet élveztek, 2024. június 20. napjától csak hatósági engedély birtokában végezhetők majd. Melyek ezek a szolgáltatások? Honnan szerezhető be az engedély és milyen feltételeknek kell majd megfelelni? Mivel a határidő vészesen közeleg, ezért a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda munkatársai, dr. Bognár Alexandra és dr. Suller Noémi segítenek eligazodni az új szabályozásban a fenti kérdések megválaszolásával.

2024. május 14.

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.