Májusban kiderül, mennyire állnak készen a magyar cégek az AI használatára


A Digital Compliance by Design & Legaltech Konferencián 2024. május 8-án kiderül, hogy a hazai vállalatok mennyire mondhatók naprakésznek, kihasználják-e az innováció és azon belül is az MI lehetőségeit a vállalati versenyképesség növelése érdekében, és mit kell a vállalatvezetőknek a jogból és a technológiából esszenciálisan megérteniük ahhoz, hogy a tevékenységük jogszabálykövető módon történjen. A konferencia a Portfolio és a Wolters Kluwer Hungary közös szervezésében valósul meg.

Aki a digitális világban versenyképes vállalatot akar vezetni és felelősen gondolkodik, annak nem lehet kérdés, hogy meg kell teremteni az üzlet, a technológia és a jog közös nyelvét, egyszerűen kötelezővé vált, hogy ezek a területek tudjanak kommunikálni egymással. Mára annyira együtt mozognak és egymásra vannak utalva, hogy lassan egymás nélkül értelmezni sem lehet őket.

Rengeteg projekt és fejlesztés már annak kezdetekor eleve kudarcra van ítélve amiatt, mert nem készítették elő megfelelően azokat. Pedig ha a cégvezetés már a stratégiai tervezés nulladik pontján figyelembe venné a vonatkozó jogszabályokat, az a vállalkozások versenyképessét is komolyan befolyásolná.

A digitális gazdaság uniós szabályozási közege rendkívül komplex. Ha nem fordítunk kellő figyelmet a jogi-szabályozási szempontokra, a projekt könnyen elbukhat a jogszerűségen.


A LEGNAGYOBB HIBÁT AZ KÖVETI EL, AKI NEM FORDÍT ELÉG IDŐT ÉS ERŐFORRÁST ARRA, HOGY FELKÉSZÜLJÖN AZ ÜZLET, A JOG ÉS AZ IT TERÜLETEK MŰKÖDÉSÉNEK ÖSSZEHANGOLÁSÁRA, ÉS A KÖZÖS NYELV KIALAKÍTÁSÁRA.


De hogyan lehet ezt jól (és jogszerűen) csinálni? Hogyan építhető be a jogszabályi megfelelőség a stratégiai tervezési folyamatokba már a nulladik lépéstől kezdve? Hogyan érdemes újragondolni a regulatory compliance szerepét, beilleszteni a vállalati folyamatokba a megfelelő szűrési, megfelelési és visszacsatolási eszközöket, megoldásokat?

2024. május 8-án először szervez közösen konferenciát a Portfolio és a Wolters Kluwer a témában – a Digital Compliance by Design&Legaltech Konferencia elsősorban azoknak a cégvezetőknek és szakembereknek nyújt mankót, akik tevékenységüket szabályosan szeretnék folytatni. Körüljárjuk, hogyan hat a LegalTech és a DigitalCompliance a versenyképességre és melyek a digitális térben való jelenlétet meghatározó legfontosabb jogi-szabályozási területek.

Információ és jelentkezés

Kinek javasoljuk?

  • digitális fejlesztést tervező cégek vezetőinek, üzleti döntéshozóknak
  • gazdasági vezetőknek
  • vállalati jogi, informatikai és kiberbiztonsági szakértőknek
  • ügyvédi irodáknak, jogászoknak
  • szabályozó és ellenőrző szervek képviselőinek
  • banki, finanszírozási piac szereplőinek
  • tanácsadó cégek képviselőinek
  • kutatás-fejlesztési, innovációs terület képviselőinek
  • szakmai szervezetek illetékes munkatársainak.

(forrás: porfolio.hu)




Kapcsolódó cikkek

2024. május 15.

Fontos határidő közeledik a gazdasági szankciókkal érintett magyar cégeknek

Az ukrán-orosz háborúra reagálva az Európai Unió a közelmúltban újabb gazdasági szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Az egyik legfontosabb változás, hogy bizonyos, az orosz cégek vagy szervek részére nyújtható, biztosítható vagy értékesíthető szolgáltatások, amelyek eddig a szankciók alól mentességet élveztek, 2024. június 20. napjától csak hatósági engedély birtokában végezhetők majd. Melyek ezek a szolgáltatások? Honnan szerezhető be az engedély és milyen feltételeknek kell majd megfelelni? Mivel a határidő vészesen közeleg, ezért a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda munkatársai, dr. Bognár Alexandra és dr. Suller Noémi segítenek eligazodni az új szabályozásban a fenti kérdések megválaszolásával.

2024. május 14.

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.