Májusban kiderül, mennyire állnak készen a magyar cégek az AI használatára


A Digital Compliance by Design & Legaltech Konferencián 2024. május 8-án kiderül, hogy a hazai vállalatok mennyire mondhatók naprakésznek, kihasználják-e az innováció és azon belül is az MI lehetőségeit a vállalati versenyképesség növelése érdekében, és mit kell a vállalatvezetőknek a jogból és a technológiából esszenciálisan megérteniük ahhoz, hogy a tevékenységük jogszabálykövető módon történjen. A konferencia a Portfolio és a Wolters Kluwer Hungary közös szervezésében valósul meg.

Aki a digitális világban versenyképes vállalatot akar vezetni és felelősen gondolkodik, annak nem lehet kérdés, hogy meg kell teremteni az üzlet, a technológia és a jog közös nyelvét, egyszerűen kötelezővé vált, hogy ezek a területek tudjanak kommunikálni egymással. Mára annyira együtt mozognak és egymásra vannak utalva, hogy lassan egymás nélkül értelmezni sem lehet őket.

Rengeteg projekt és fejlesztés már annak kezdetekor eleve kudarcra van ítélve amiatt, mert nem készítették elő megfelelően azokat. Pedig ha a cégvezetés már a stratégiai tervezés nulladik pontján figyelembe venné a vonatkozó jogszabályokat, az a vállalkozások versenyképessét is komolyan befolyásolná.

A digitális gazdaság uniós szabályozási közege rendkívül komplex. Ha nem fordítunk kellő figyelmet a jogi-szabályozási szempontokra, a projekt könnyen elbukhat a jogszerűségen.


A LEGNAGYOBB HIBÁT AZ KÖVETI EL, AKI NEM FORDÍT ELÉG IDŐT ÉS ERŐFORRÁST ARRA, HOGY FELKÉSZÜLJÖN AZ ÜZLET, A JOG ÉS AZ IT TERÜLETEK MŰKÖDÉSÉNEK ÖSSZEHANGOLÁSÁRA, ÉS A KÖZÖS NYELV KIALAKÍTÁSÁRA.


De hogyan lehet ezt jól (és jogszerűen) csinálni? Hogyan építhető be a jogszabályi megfelelőség a stratégiai tervezési folyamatokba már a nulladik lépéstől kezdve? Hogyan érdemes újragondolni a regulatory compliance szerepét, beilleszteni a vállalati folyamatokba a megfelelő szűrési, megfelelési és visszacsatolási eszközöket, megoldásokat?

2024. május 8-án először szervez közösen konferenciát a Portfolio és a Wolters Kluwer a témában – a Digital Compliance by Design&Legaltech Konferencia elsősorban azoknak a cégvezetőknek és szakembereknek nyújt mankót, akik tevékenységüket szabályosan szeretnék folytatni. Körüljárjuk, hogyan hat a LegalTech és a DigitalCompliance a versenyképességre és melyek a digitális térben való jelenlétet meghatározó legfontosabb jogi-szabályozási területek.

Információ és jelentkezés

Kinek javasoljuk?

  • digitális fejlesztést tervező cégek vezetőinek, üzleti döntéshozóknak
  • gazdasági vezetőknek
  • vállalati jogi, informatikai és kiberbiztonsági szakértőknek
  • ügyvédi irodáknak, jogászoknak
  • szabályozó és ellenőrző szervek képviselőinek
  • banki, finanszírozási piac szereplőinek
  • tanácsadó cégek képviselőinek
  • kutatás-fejlesztési, innovációs terület képviselőinek
  • szakmai szervezetek illetékes munkatársainak.

(forrás: porfolio.hu)




Kapcsolódó cikkek

2024. április 30.

Egyszerűsödött a foglalkoztatási igazolás

A munkaviszony megszűnésekor a munkáltató a munkavállaló számára több, más-más tartalmú dokumentum helyett immár egy darab egységes, a korábbi igazolások kötelező tartalmi elemeit magában foglaló foglalkoztatási igazolás kiállítására köteles.

2024. április 29.

Szerkezetátalakítási eljárás: szakmai körökben is még nagy a bizonytalanság

Az életképes, de fizetési nehézségekkel küzdő vállalkozások immár közel két éve, 2022 júliusa óta Magyarországon is indíthatnak szerkezetátalakítási eljárást, azonban egyelőre a szakmai körökben is nagy a bizonytalanság, mindössze egy nyilvános szerkezetátalakítási eljárás indult a törvény hatályba lépése óta – hívta fel a figyelmet a BDO Legal Jókay Ügyvédi Iroda közleményében.