Munkacsoport alakult a megváltozott munkaképességüekért


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Idén a Magyar Távmunka Szövetség ismét együttműködést kezdeményezett, amely eredményeként megalakult a Magyar Távmunka Szövetség „Megváltozott munkaképességű személyek rugalmas foglalkoztatási helyzetével foglalkozó” Munkacsoportja (MMK Munkacsoport).


Távmunkával a megváltozott munkaképességű emberekért

A társadalmi felelősségvállalás jegyében a Szövetség égisze alatt olyan vállalatok, szolgáltatók és civil szervezetek fogtak össze, annak érdekében, hogy a két felet egymáshoz közelítsék, a munkáltatókat speciális foglalkoztatási megoldásokkal, fejlesztési irányokkal, javaslatokkal támogassák és érzékenyítsék a humán erőforrás menedzseléstől egészen az informatikai- és fizikai akadálymentesítésig.

Rodin munkaügyi rendezvények

2013.06.12. – A munkabér és a kártérítési felelősség

2013.06.18. – A Munka törvénykönyvének évközi módosításai

2013.06.27. –A munkaviszony megszüntetése

 

A Magyar Távmunka Szövetség (MTMSZ) vallja, hogy a távmunka különböző élethelyzetekre (pl. kisgyermekesek visszaintegrálása a munkaerőpiacra) is jól reagáló, rugalmas megoldásként szolgáló, atipikus foglalkoztatási forma, amely a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatásának elősegítésére is alkalmas munkavégzési formát jelent. Nemzetközi kutatási eredmények, az MTMSZ eddigi felmérései, és a vállalati tapasztalatok is azt igazolják, hogy a távmunka révén a munkavállalók hatékonysága és teljesítménye mérhetően emelkedik (átlagosan 13-16 százalékkal). A megváltozott munkaképességű munkavállalók ilyen irányú rugalmas foglalkoztatása pedig potenciált jelent a kiaknázatlan szellemi erőforrások munkaerőpiacra történő integrációjában.

Interaktív munkáltatói felmérés

A rugalmas foglalkoztatáshoz a vezetői és dolgozói alkalmasság, közös felelősségvállalás elengedhetetlen. Az mmk foglalkoztatás esetében ez különösen felértékelődik, kiéleződik. A munkacsoport idén nyáron felmérést készít, hogy feltérképezze a munkáltatói elvárásokat és igényeket a megváltozott munkaképességű emberek rugalmas foglalkoztatásához.

A Munkacsoport a Szövetség védjegyévé vált interaktív típusú online kérdőívvel szólítja meg a munkáltatókat. A kérdőívmintát úgy építik fel, hogy információs pontokat helyeznek el a kérdések mentén, amellyel rövid, jól érthető, hasznos tippekkel látják el a felmérésben résztvevő munkáltatókat. A Munkacsoport felmérésével így lehetséges foglalkoztatási megoldásokat is nyújt a vállalkozások számára.

A felmérés idén nyáron tart. A csoport őszre tűzte ki a felmérés eredményeinek prezentálását az atipikus foglalkoztatási megoldások (pl. távmunka, részmunkaidő, rugalmas munkaidő) bemutatásával, megvalósíthatóságával, bevezetés támogatásával.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 23.

A jegybank felméri a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A kriptopiaci szereplők, így a kriptoeszköz-szolgáltatók szabályozott keretek között történő engedélyezéséről és felügyeléséről szóló uniós és magyarországi jogszabályok elfogadásával párhuzamosan a jegybank felméri, hogy hány itthoni szereplő kíván elindulni a piacon – közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

2024. április 19.

Jogi tudatosság a profit érdekében

Megalakult a KKVHÁZ Jogi Bizottsága Dr. Gábriel Gyula ügyvéd vezetésével, aki a Bogsch és Társai Ügyvédi Iroda irodavezetője. A Bizottság célja, hogy felhívja a KKV-k figyelmet a jogi tudatosságra, hogy a jogi munka ne legyen tűzoltás.