Nagyon drága a munkahelyi stressz
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Százmilliárdokban mérhető a stressz okozta kár; a munkahelyek felén általános a stressz – írja a Napi.hu.
Magyarországon mintegy 440 milliárd forintnyi érték vész el a nem, illetve nem megfelelően kezelt munkahelyi stressz miatt, amely a kieső munkanapok 50-60 százalékáért felelős – írja a Napi.hu.
A munkahelyi stressz nem csak a munkavállalók egészségét rongálja, hanem a vállalatok versenyképességét is, mivel növeli a hiányzások számát, a fluktuációt, és csökkenti a hatékonyságot. Egy friss felmérés szerint a munkavállalók 51 százaléka véli úgy, hogy munkahelyén általános a stressz, 10-ből 4 válaszoló szerint pedig az azzal járó pszichoszociális kockázatokat az adott szervezeten belül nem kezelik megfelelően.
A munkahelyi stressz az EU tagállamaiban évente 136 milliárd euró kárt okoz a foglalkoztatóknak, elsősorban a vállalati szektornak, s uniós szinten a tagállamok átlagosan évente a GDP-jük 4 százalékát – Magyarországon mintegy 880 milliárd forintot -, fordítják a munkáltató és az állam a munkabalesetek és a foglalkozási megbetegedések következményeinek kompenzációjára.
„Egészséges Munkahelyek – Kezeljük a stresszt!” címmel kétéves kampányt indít az Európai Munkavédelmi Ügynökség az EU 28 tagállamában, Magyarországon a Nemzeti Munkaügyi Hivatal által működtetett Nemzeti Fókuszponttal együttműködve. A programsorozat a vállalatoknak kíván módszertani segítséget nyújtani a megfelelő stresszkezelési gyakorlatok kialakításában – írja a lap.
További részleteket itt talál.
Munkajogi kiskönyvtár 3. rész: A munka díjazása |
Közérthető példákon keresztül ismertetjük a munkabér elszámolásának, kifizetésének szabályait és részletesen bemutatjuk a távolléti díj számítását. Nem hiányozhat egyetlen számfejtéssel foglalkozó, vagy személyügyi szakember polcáról sem! Bővebb információk és megrendelés
Lapozzon bele a kiadványba >>>
|