Parkolási fellebezés robotalkalmazással


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Parkolóbírságok elleni fellebezésre fejlesztett ki robotalkalmazást a Stanford egyetem egy diákja. 


Egy brit diák, Joshua Browder egy olyan alkalmazást fejlesztett 2015-ben, amely automatikusan megírja helyettünk a jogtalannak vélt parkolási bírságokhoz szükséges fellebbezést. 

Az alkalmazásban több kérdésre kell fellenie az érintett autósnak, például, hogy ki vezette az autót, vagy hogy jól láthatóak voltak-e a parkolást tiltó jelzések és ezek alapján egy algoritmus elkészíti a szükséges levelet a fellebbezéshez – írta a 444.hu a Business Insiderre hivatkozva. 

Az alkalmazás ugyan még csak béta verzióban létezik, de eddig is hárommillió dollárnyi bírságot fellebbezett meg sikeresen. Az alkalmazás ezen kívül egyszerűbb biztosítási jogvitákhoz is segítséget nyújt, például, ha a repülő késése miatt kér kártérítést az ügyfél. 

Változásfigyeltetés

Ne maradjon le!

Használja Változásfigyeltetés szolgáltatásunkat az Önt érdeklő jogszabályok, jogterületek és tárgyszavak figyeltetésére!

Megrendelés >>

A robot érdekessége, hogy tanul is a korábbi esetekből, analizálja a folyamatosan érkezp adatokat és új megoldásokat talál ki. 

Browder azt tervezi, hogy a közeljövőben New York törvényeire alkalmazott verziót is lefejleszt. Az amerikai ügyészség szerint ugyanakkor lesznek korlátai a szolgáltatásnak, mert vannak olyan ügytípusok, ahol az amerikai jog csak ember közreműködését teszi lehetővé – írja a 444.hu. 


Kapcsolódó cikkek

2024. november 22.

Megszületett a bérmegállapodás

Hároméves bérmegállapodás köttetett, amely szerint jövőre a minimálbér 9, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő.

2024. november 21.

A cégek többsége már foglalkozik a mesterséges intelligencia bevezetésével az adózási folyamatokba

Közel 300 pénzügyi- és adóvezető körében készített felmérést az EY Magyarország. A vállalat éves adókonferenciáján bemutatott kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a cégek jelentős többsége már elkezdett foglalkozni azzal, hogy beépítse a mesterséges intelligenciát az adózási folyamataiba. A válaszadók azt is megosztották, hogy üzleti oldalról mi jelenti számukra a legnagyobb kihívást.