
Pedagógusok adatainak kezelése a digitális oktatásban
A NAIH állásfoglalást tett közzé a pedagógusok távoktatási tevékenységére vonatkozó megállapodással és a pedagógusok munkájának ellenőrzésével kapcsolatban.
A NAIH állásfoglalást tett közzé a pedagógusok távoktatási tevékenységére vonatkozó megállapodással és a pedagógusok munkájának ellenőrzésével kapcsolatban.
A munkajog különféle megoldásokat kínál arra, hogy a szülő ne kerülhessen munkajogi hátrányba azért, mert munkáját nem tudja ellátni a digitális oktatás vagy rendkívüli iskolai, óvodai szünetek miatt.
Új, vagy új értelmet nyert szavak, kifejezések százaival gazdagodott a magyar nyelv azóta, hogy a koronavírus-járvány más élethelyzetet teremtett mindannyiunk számára.
30 napra ingyenesen vehető igénybe az internet a digitális oktatással érintett családoknak, oktatóknak.
Kötelező a maszkviselés a 10 000 főnél nagyobb települések belterületén, kijárási tilalom már 8 óra és reggel 5 óra között, kutyát sétáltatni azonban ebben az időszakban is szabad.
Különös figyelmet kell fordítani a személyes adatok védelmére a digitális oktatás során. A NAIH közzétett ajánlásában ehhez nyújt segítséget.
A távolléti oktatásról és az online vizsgáztatásra történő felkészülésről, a sikerekről és a nehézségekről beszélt a Károli Gáspár Református Egyetem jogi karának dékánja, Prof. Dr. Miskolczi-Bodnár Péter. A járványügyi körülmények precedens nélküli helyzet elé állították az egyetemeket is, éppen ezért sorozatunkban a jogi karok vezetőit kértük meg, hogy osszák meg az ezzel kapcsolatos tapasztalataikat.
A debreceni jogi karon is át kellett állni az óráknak és a vizsgáknak az online formában történő megtartására a járványügyi helyzet miatt. Az ezzel kapcsolatos gyakorlatokat, az online vizsgáztatás módszereit és kihívásait osztotta meg velünk Prof. Dr. Szikora Veronika, a DE-ÁJK dékánja.
Folytatjuk sorozatunkat az egyetemek online vizsgáztatási és óratartási tapasztalatairól. A szegedi jogi kar dékánja, Prof. Dr. Görög Márta, és a digitális oktatásért felelős dékáni megbízott, Prof. Dr. Karsai Krisztina beszélt arról, hogy milyen volt a digitális átállás az egyetemen.
Dr. Fábián Adrián, a pécsi jogi kar dékánja osztotta meg velünk meglátásait és tapasztalatait az online oktatásról és vizsgáztatásról, ezek kihívásairól, valamint az általuk alkalmazott módszerekről.